27.9.2019, 15:00

Poznáte, které filmy patří k plakátům?

Před několika dny jsme se dočkali nového traileru k pohádce Ledové království 2 a dostali jsme k němu bonus v podobě tematicky laděného plakátu určeného pro asijské, zvláště pak čínské publikum. V Číně je vůbec zvykem, že filmové plakáty odpovídají tomu, co se v této asijské zemi právě děje nebo se nechávají inspirovat jejím uměním a kulturou.

Není tedy výjimkou, když se plakáty k filmovým novinkám publiku představují například na novoročně či sezónně laděných plakátech. Velkým odborníkem na tyto speciální verze plakátů je studio Walt Disney, které se čínskému publiku podbízí často a rádo. Ale není to jen výsada Myšího domu, své vlastní čínské plakáty si objednávají všechna filmová studia.

A jedná o skutečně krásné umělecké kousky. Zde je přehled těch klenotů, které se mi během mého pátrání podařilo ukořistit. Schválně jestli u všech poznáte, k jakému snímku patří. Už jen dodám, že pokud se jedná o neoficiální plakát, takzvaný fan art, bude tato informace uvedena pod obrázkem.

Dumbo (2019) | Foto: Walt Disney
Kung Fu Panda 3 | Foto: DreamWorks
Fantastická zvířata a kde je najít | Foto: Warner Bros.
X-Men: Dark Phoenix | Foto: 20th Century Fox

Kompletní sbírku plakátů najdete v galerii.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

John Wick 3: Nové plakáty by se mohly s přehledem vystavovat v galeriích umění

Premiéra Johna Wicka 3 se pomalu, ale jistě blíží a i když se mluví o finále plánované trilogie, bezpochyby nepůjde o poslední výlet do tohoto světa zabijáků.

Avengers: Endgame: Nové britské plakáty jsou to nejhezčí, co nám Marvel kdy nadělil

Nechci působit jako hnidopich, ale osobně se u marvelovských plakátů dost nudím. Buď se jednotlivě, bez nějaké větší hravosti, představí jednotlivé...

Hellboy: Extrémně necenzurovaný trailer a pekelně dobré plakáty

Doba začala přát eRkovým komiksům. Na úspěch Kingsmanů, Deadpoola a posledního Wolverina se pokusí na plátnech kin navázat znovuzrozený Hellboy.

Plakáty k animovaným snímkům studia Disney tak, jak jste je asi nikdy neviděli

Pokud patříte mezi milovníky pohádek, máte nepochybně doma velké množství plakátů, obrázků a dalších produktů, které v poslední době provázejí snad každou...

Ankety

Raději bych viděl/a...
  • Úplně novou adaptaci Běžícího muže
  • Pokračování filmu z roku 1987

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: