23.9.2019, 14:38

TOP kina ČR: Jeden z nejhůře hodnocených českých filmů vyškolil Johna Ramba!

TOP kina ČR: Jeden z nejhůře hodnocených českých filmů vyškolil Johna Ramba!
Román pro pokročilé | Foto: Bohemia Motion Pictures / trailer
Ve čtvrtek vstoupil do českých kin nejen Rambo: Poslední krev (2019) a Brad Pitt ve sci-fi dramatu Ad Astra (2019), ale též další česká komedie Román pro pokročilé (2019) s Markem Vašutem v hlavní roli. A světe div se, Vašut a spol. vyzrál na hollywoodské megahvězdy.

5. TO KAPITOLA 2 (země vzniku: USA)

Tržby 2 miliony 77 tisíc korun / návštěvnost 12.404 diváků

Hororový klaun Pennywise a klub Smolařů tentokrát na pátém místě žebříčku. Druhá závěrečná část snímku inspirovaného knihou Stephena Kinga se v českých kinech promítá třetí víkend. Za tu dobu má na kontě téměř 130 tisíc diváků a 21 milionů korun v rámci tržeb.


4. PŘES PRSTY (Česká republika)

Tržby 3 miliony 27 tisíc korun / návštěvnost 18.417 diváků

Z prvního místa se na čtvrté propadla komedie Petra Kolečka. Její kralování trvalo tři víkendy a celkově má na kontě přes 273 tisíc diváků a 42 milionů korun. Nebýt nově nasazené tuzemské komedie, zřejmě by se i tentokrát umístila o poznání výš.


3. RAMBO: POSLEDNÍ KREV (USA)

Tržby 3 miliony 544 tisíc korun / návštěvnost 22.695 diváků

Vietnamský veterán John Rambo (Sylvester Stallone) se s věrnými fanoušky o premiérovém víknedu loučí až na třetím místě. Kritické ohlasy nebyly bůhví jaké, osmdesátková akce je částečně vyšeptalá. Ale loučení je loučení. Navíc s touto ikonickou postavou... Od Ramba: Poslední krve se rozhodně čekal lepší komerční výsledek.


2. AD ASTRA (USA)

Tržby 4 miliony 534 tisíc korun / návštěvnost 27.031 diváků

Brad Pitt hledá ve vesmíru svého otce (Tommy Lee Jones) a smysl existence. Ambiciózní (možná až příliš) Ad Astra těsně pod vrcholem žebříčku tržeb a návštěvnosti českých kin (statistiky dodává Unie filmových distributorů). Je téměř jisté, že na tuhle až příliš upovídanou sci-fi šli lidé hlavně kvůli Pittovi. Ať je to jakkoliv, tržby a návštěvnost jsou solidní.


1. ROMÁN PRO POKROČILÉ (Česká republika)

Tržby 6 milionů 907 tisíc korun / návštěvnost 46.757 diváků

Před třemi roky úspěšně debutovala "katastrofální" Seznamkou, o níž se hovořilo jako o jednom z nejhorších tuzemských filmů. Nyní se režisérka a scenáristka Zita Marinovová vrací spolu s dalším snímkem, komedií s Markem Vašutem v hlavní roli. Dle kritiků jde o ještě větší průšvih, ale o to víc na film tentokrát přišlo diváků. Vašut a spol. zkrátka pořádně vyškolil hollywoodské hvězdy první velikosti. Jenže co nás od producentů a "filmařů" čeká příště...?


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Vyrazíte do autokina Strahov?
Ano
Ne
Ještě nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist