24.9.2019, 11:05

Co si myslí stvořitel Ramba o nejnovějším pokračování?

Co si myslí stvořitel Ramba o nejnovějším pokračování? 9 obrázků v galerii
Rambo: Poslední krev | Foto: Lionsgate
Námět pro pátého Ramba má složitou historii. Původně se s ním pracovalo už když se připravovala čtyřka, ale nakonec se Stallone rozhodl pro jatka v Barmě.

Poté Stallone příběh chlápka, který si to rozdá s mafií, přepracoval a vznikl akčňák Nevyřízený účet s Jasonem Stathamem (což je mimochodem jediný film Stalloneho kariéry, kde je podepsán pod scénářem a nikde jinde). No a pak někomu přišlo jako dobrý nápad ten původní námět oživit a udělat z něj finále Ramboské série. A to navzdory neshodám s autorem postavy Davidem Morrellem, jemuž se vývoj děje nezamlouval a také trochu zapracovalo komické načasování, protože zápletka pátého Ramba je hodně podobná Plánu útěku 3, který také vyšel letos (což o kvalitě příběhu dost vypovídá).

Rambo: Poslední krev už je venku. Zda půjde o komerční hit, to zjistíme zítra. Faktem je, že v recenzích nezaválel. Není to tak, že by dostal přímo naloženo, ale většina kritiků se shoduje, že to je zkrátka jen jedna z mnoha vykrádaček konceptu 96 hodin, jen s tím rozdílem, že na konci přijde eRková variace na Sám doma. A od loučení s jednou z nejvýznamnějších filmových postav všech dob se zkrátka čekalo víc. Diváci jsou nicméně ve známkách o notný kus spokojenější. Jak vidí hotový film sám Morrell? Stojí za kritikou. "Souhlasím se všemi těmi špatnými recenzemi. Ten film je mizerný. Stydím se za to, že je s tím spojováno moje jméno," napsal Morrell na svém Twitteru.

Rambo: Poslední krev | Foto: Lionsgate

Inu, jestli má právo někdo na kritiku, je to jednoznačně člověk, který postavu stvořil. Současně to není o tom, že by Morrell proti filmovému vývoji své postavy brojil. Jeden z fanoušků se ho ve vlákně zeptal, jak vidí čtyřku a Morrell odpověděl "hlavně režisérský sestřih má fantastické dialogy a rozumí postavě. 'Války. Staří muži je začínají. Mladí je bojují. Nikdo nevyhrává.'"

Pojetí postavy v rámci reakcí asi nejvíce rozděluje fanoušky. Je pravdou, že akce v podání Ramba byla vždy hlavně o misi a přežití, ale tady si vypracuje extrémně důmyslný plán, jak x lidí povraždit. Na mě osobně to zkrátka úplně rambovsky to nepůsobí (vlastně je trochu psychopat), ale i navzdory kritice jsem rád, že to dopadlo aspoň takhle. Co by za to dala Smrtonosná past...

Rambo: Poslední krev | Foto: Lionsgate
Ankety
Vyrazíte do autokina Strahov?
Ano
Ne
Ještě nevím
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist