Herečka Eliška Balzerová vaří na zámku. Konečně

Herečka Eliška Balzerová vaří na zámku. Konečně 9 obrázků v galerii
Eliška Balzerová ve filmu Poslední aristokratka | Foto: Falcon
V novém filmu Jiřího Vejdělka s názvem Poslední aristokratka se herečka Eliška Balzerová dočkala role, kde si konečně nemusela hrát na dámu. A dokonce mohla vařit, což je hereččina doména.

Jejím královstvím se na čas stala zámecká kuchyně v rodině aristokratů, kteří se zrovna přistěhovali na své dávné rodové sídlo.

„Kuchařka paní Tichá je pro mě role snů, strašně ráda vařím a ráda vařím ve velkém. U stolu třeba deset lidí, to je můj svět. Hrozně jsem se těšila. Dělala jsem si těsta, pekla jsem husu, připravovala koblihy a udržovala oheň, takže se do kuchyně všichni stahovali a kuchyň byla středobodem natáčení,“ vzpomíná Eliška Balzerová na natáčení komedie Poslední aristokratka, kterou diváci v českých kinech prvně uvidí 24. října.

Eliška Balzerová nejenže velí v kuchyni, ale stará se i o husy nebo dva lipicány. Navíc má její úloha v nové komedii Jiřího Vejdělka jednu specialitu: „Permanentně jsem měla být taková jako trošku v náladě. To mně šlo. Moje kuchařka dává do všeho ořechovku. Pečenou husu s ní polívá, do zelí ji dává, do koblih, do všeho…“.

Eliška Balzerová ve filmu Tátova volha | Foto: CinemArt CZ
Eliška Balzerová ve filmu Láska je láska (2012) | Foto: Blue Sky Film
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články