Batman slaví osmdesátku – a po Praze jezdí BATBUS!

Batman slaví osmdesátku – a po Praze jezdí BATBUS! 3 obrázky v galerii
Temný rytíř | Foto: Warner Bros.
Batman slaví 80. narozeniny. A ano, souhlasíme: na svůj věk a na to, co všechno už má za sebou, vypadá skvěle! Poprvé se Batman objevil ve 27. dílu Detective Comics v roce 1939 a i nyní, 80 let poté, je kolem Temného rytíře pořád živo. Prahu při této příležitosti ozdobí stylový batbus, Nakladatelství CREW chystá také novou knihu.

Celá řada úspěšných filmů (a představitelů, nový se do obleku teprve rýsuje), animované série, videohry, knihy a samozřejmě hromada komiksů. Batman je nejspíš nejznámější a nejikoničtější komiksovou postavou všech dob. Komiksům pomáhal dláždit cestu i u nás v České republice. Objevil se koneckonců i v historicky prvním čísle magazínu CREW v roce 1997. Nyní, o téměř 20 let později, vychází Batmanovi hned několik sérií. Fanoušci se mohou těšit jak na příběhy na pokračování, tak na uzavřené příběhy.

Nakladatelství CREW dává Batmanovi jako dárek k narozeninám mohutnou knihu Batman v černé a bílé (vychází 17.9.2019), obsahující téměř čtyři stovky komiksových stránek od těch nejslavnějších komiksových scenáristů a kreslířů. Najdete tu drsné kriminálky, psychologická dramata, akci, horory i grotesky. Mezi autory objevíte taková jména jako je Neil Gaiman, Simon Bisley, Jim Lee, Joe Kubert, Ted McKeever, Liberatore, Bruce Timm, Richard Corben či Brian Bolland. Je to ten nejlepší pohled do duše Temného rytíře, jaký si lze dle autorů knihy vůbec přát. A my nemůžeme nesouhlasit

Není to ale jen tahle kniha, co všechny netopýří fanoušky na Batmanovy narozeniny čeká. Od začátku září můžete v Praze potkat BATBUS! „Jde o speciálně upravený autobus linky 240, který nyní jezdí z Černého Mostu až na Háje,“ říká za Nakladatelství CREW Josef Vrána. „Batbus bude v provozu celé tři měsíce, tedy až do konce listopadu. Když se nemůžete svést batmobilem, batbus je ta nejlepší možnost!“

A nezapomeňte, že již tuto sobotu slavíme Batman Day! Na e-shopu CREW navíc budou probíhat ve dnech 20. až 30. září speciální slevová akce zaměřená na Batmana, tak si můžete o něco výhodně rozšířit knihovničku.

Ankety
Co si myslíte o Obvyklých podezřelých?
Geniální film!
Ujde
Nic moc
Neviděl/a jsem
Nezájem
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist