16.9.2019, 15:55

TOP kina ČR: Nabarvené ptáče dostalo přes prsty nejen od spoře oděných volejbalistek

TOP kina ČR: Nabarvené ptáče dostalo přes prsty nejen od spoře oděných volejbalistek 8 obrázků v galerii
Nabarvené ptáče | Foto: Bioscop
Po festivalových přehlídkách se koprodukční drama režiséra a producenta Václava Marhoula Nabarvené ptáče vydalo i do českých kin. Téměř tříhodinová černobílá podívaná plná krutostí je na každý pád událostí letošní tuzemské sezóny. Jak moc se však setkala i s komerčním úspěchem? Čtěte dál.

5. ANGRY BIRDS VE FILMU 2 (země vzniku: USA)

Tržby 1 milion 584 tisíc korun / návštěvnost 10.615 diváků

Komentovaný žebříček tržeb a návštěvnosti českých kin (statistiky přináší Unie filmových distributorů) otevírá na pátém místě druhý animovaný film s Angry Birds v hlavních rolích. Rozzlobené ptactvo lítá v kinosálech třetí víkend a za tu dobu je vidělo téměř 73 tisíc diváků, kteří za vstupenky utratili necelých 11 milionů korun.


4. TENKRÁT V HOLLYWOODU (USA)

Tržby 2 miliony 327 tisíc korun / návštěvnost 13.914 diváků

Devátému filmu Quentina Tarantina pomalu, ale jistě dochází dech. Pocta 60. rokům a Hollywoodu je v českých kinech pátý víkend a atakuje metu divácky nejúspěšnějšího filmu v rámci tuzemských kin letošního léta. Zatím má na kontě přes 374 tisíc diváků a 61 milionů korun. V rámci tržeb Tenkrát v Hollywoodu přeskočil už pouze Spider-Man: Daleko od domova (65 milionů korun). V rámci počtu diváků je na tom lépe ještě Lví král (380 tisíc diváků). Toho však Tarantino brzy trumfne.


3. NABARVENÉ PTÁČE (Česká republika, Slovenská republika, Ukrajina)

Tržby 4 miliony 34 tisíc korun / návštěvnost 26.094 diváků

Černobílé melodrama Václava Marhoula Nabarvené ptáče se po dvou zahraničních festivalech (Benátky, Toronto) vydalo i do českých kin. Mediální kampaň byla vskutku pompézní, nakonec to však stačilo "jen" na třetí příčku. Marhoul se nikdy netajil tím, že koprodukční drama inspirované drsnou knihou Jerzyho Kosińského a s odhadovaným rozpočtem 180 milionů korun netočil pro tuzemské publikum, ale právě pro světové přehlídky a publikum, neboť Nabarvené ptáče je bestsellerem a ambice zaujmout tuzemské diváky vedle vztahových komedií by zkrátka byla bláhová. Což není nic proti ničemu. Zvědavost diváků se však určitě očekávala o poznání vyšší.


2. TO KAPITOLA 2 (USA, Kanada)

Tržby 4 miliony 461 tisíc korun / návštěvnost 27.204 diváků

Druhé místo pro Pennywise a klub Smolařů. Závěrečná část hororu inspirovaného knihou Stephena Kinga dál přitahuje diváky, ačkoliv oproti premiérovému víkendu jich přišlo o 55 procent méně. Celosvětově má druhá část hororu To na kontě prozatím 323 milionů dolarů. "Jednička" se před lety stala nejvýdělečnějším hororem historie, když utržila přes 700 mega. Druhá část na to těžko naváže.


1. PŘES PRSTY (Česká republika)

Tržby 5 milionů 142 tisíc korun / návštěvnost 32.142 diváků

Třetí víkend v kinech a i tentokrát na nejvyšší příčce. Komedie scenáristy a režiséra Petra Kolečka se sice řadí k těm výrazně slabším filmům podle českých recenzentů, diváci nicméně na komediální vztahovku od českých tvůrců zase slyší a do kina zkrátka jdou. Za necelé tři týdny od premiéry má Přes prsty na kontě 242 tisíc diváků a 37 milionů korun. To z filmu dělá pátý komerčně nejúspěšnější titul prozatímního léta. Uvidíme, jak dlouho se na špici Přes prsty udrží.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články