16.9.2019, 10:56

Herec z kriminálky Sever říká: "U první vraždy bych se zhroutil a skončil na léčení."

Herec z kriminálky Sever říká: "U první vraždy bych se zhroutil a skončil na léčení." 5 obrázků v galerii
Štěpán Benoni v kriminálce Sever | Foto: Česká televize / Karel Cudlín
35letý herec Štěpán Benoni má na kontě celou řadu televizních, seriálových a filmových rolí (Cirkus Bukowski, Pustina, Zločin v Polné, Gangster Ka: Afričan). V současnosti ho můžete každé pondělí večer vidět spolu s hereckým kolegou Jiřím Mádlem v kriminálce Sever. Jak se Benonimu hrál "klaďas"? To a mnohé další se dozvíte v následujícím interview.
Štěpán Benoni | Foto: Lukáš Oujeský / Česká televize

Dosud jste hrál spíše recidivisty. Jaké je to stát na druhé straně zákona?
Určitě je pravda, ze záporné postavy se hrají lépe. Ale vlastně jsem si to dost užil. Myslím, že hraní si na hodného policistu je splnění jednoho z klukovských snů. Pro mě bylo skvělé, že jsem se díky této roli naučil trosku střílet a hlavně konečně řídit auto, což se v mých pětatřiceti opravdu hodí. I žena má radost.

Dokážete si představit, že byste byl policejním vyšetřovatelem?
Ne. U první vraždy bych se asi zhroutil a skončil někde na léčení. Já jsem opravdu rád za práci, kterou mám a kterou dělám. Myslím, že si život kriminalisty představujeme trošku romanticky, v reálu je to každodenní rutina a spousta papírování.

Sever: Upoutávka

Čím myslíte, že je policejní prostředí pro diváky atraktivní?
Krimi je žánr, který je v Česku snad nejoblíbenější. Nabízí toho opravdu hodně a příběhy se dají vyprávět mnoha způsoby. Já osobně mám rád realistické, trošku depresivní, chladné, severské kriminálky.

Jak byste popsal policistu Brázdila? Jakého jste ho chtěl ukázat divákům?
Jako člověka, který je veskrze kladnou postavou, ale žádný hrdina to není. Myslím, že co se týká práce, dávno všechny idealistické představy ztratil. Ale svoji práci dělá výborně. Je profesionál. Ale nebude dělat nic víc, než je nutné v rámci své kompetence.

Váš kolega Jiří Mádl mohl psychologii své postavy dokreslit vztahem ke své partnerce, otci, bývalému kolegovi. Vy jste takovou možnost neměl, co bylo nejsložitější na té roli?
Já mohu charakter své postavy krásně dokreslit vztahem k Jirkovi. Nakolik si můžu dovolit mít v této práci reálného přítele, kamaráda, pustit si někoho k tělu, pomáhat mu, něco kvůli němu riskovat. Stojí mi to za to?

Štěpán Benoni a Jiří Mádl v kriminálce Sever | Foto: Lukáš Oujeský / Česká televize
Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist