Trailer: Památná bitva letadlových lodí, po níž se Japonci ocitli na kolenou

Trailer: Památná bitva letadlových lodí, po níž se Japonci ocitli na kolenou 5 obrázků v galerii
Bitva u Midway | Foto: trailer
Roland Emmerich, autor velkolepých destrukcí a gest, je zpátky spolu s válečným velkofilmem Bitva u Midway. Hvězdně obsazená podívaná pojednává o významné bitvě letadlových lodí, v níž se utkali Američané a Japonci. Pojďme se podívat na nejnovější trailer.

Jen pár měsíců po japonském útoku na základnu Pearl Harbor si to Američané s Hitlerovými "kamarádíčky" zopakovali. A to tak, že vítězně, čímž přispěli k otočení vývoje druhé světové války. Bitva u Midway je považována za jednu z nejdůležitějších ve vývoji neblaze známého světového konfliktu. Američané v Tichomoří potopili všechny letadlové lodi nepřítele (měl 4), které se do bitvy zapojily, a tím připravili Japonce o nadvládu v oblasti a zamezili tak dalšímu možnému konfliktu, který by ohrožoval samotné USA.

Emmerich snímek Bitva u Midway vysílá do kin na takzvaná Den válečných veteránů (v USA a jinde ve světě se slaví 11. listopadu a je v domovské zemi považován za svátek). Úspěch u domácího publika je tedy zajištěn. Do českých kin se válečný velkofilm prvně podívá o několik dnů dříve, již ve čtvrtek 7. listopadu.

Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist