15.9.2019, 11:30

Sedm: Co se stalo s plánovanou dvojkou kultovního thrilleru?

Sedm: Co se stalo s plánovanou dvojkou kultovního thrilleru?
Sedm | Foto: 1995 New Line Cinema

Sedmička Davida Finchera vzbudila ohromný ohlas a i když šlo o uzavřený příběh, v němž jedna postava dostala kulku do hlavy, druhá (pravděpodobně) zešílela a hlava té třetí putovala do krabice, v New Line Cinema pořád měli pocit, že by tu byl prostor pro pokračování. A tak začala vznikat Osmička.

V roce 2002 proto studio vzalo scénář autora Dannyho parťáků, v němž bývalý doktor s jasnovideckými schopnostmi pomáhal FBI chytit sériového vraha. Nechali ho přepsat na Osmičku s tím, že byla hlavní role lehce upravena pro Morgana Freemana (což znamená, že by nově disponoval jistými speciálními schopnostmi, neboť by "vnímal, co jiní ne" atd.). Scénář byl dokonce poslán Fincherovi, který o něm řekl, že vůbec nedával smysl a později dodal, že by si raději strčil hořící cigaretu do oka, než aby Osmičku točil. Otázkou navíc je, co vše mysteriózního tvůrci přidali. Ducha Johna Doe? Mluvící hlavu Gwyneth Paltrow? Asi dobře, že to nikdy nezjistíme.

Scénář nicméně neskončil v koši, ale vznikl podle něj thriller V mysli vraha, v němž Anthony Hopkins nahání Colina Farrella. A nestál za moc, takže můžeme být rádi, že se Fincher nenechal ve své době studiem zlomit.

Sedm | Foto: 1995 New Line Cinema
-
-

Související články:

"Umí" natočit špatný film? Jeden z nejoceňovanějších režisérů současnosti slaví narozeniny

David Fincher dnes slaví 57. narozeniny. Autor stojící za klasikami Klub rváčů (1999) nebo Sedm (1995) je mužem činu, nebývale důkladným a efektním...

Nejlepší filmy Brada Pitta podle diváků. Je oblíbenější thriller Sedm, tarantinovka nebo Joe Black?

Brad Pitt má na svém kontě úctyhodný počet vynikajících filmů. Kdysi byl označován za nového Roberta Redforda a postupem let dokázal, že ne náhodou. Stal...

Ankety

V jakém pokračování byste Stalloneho viděli nejraději?
  • Kobra 2
  • Tango a Cash 2
  • Demolition Man 2
  • Cliffhanger 2
  • jiné (napište do diskuze)

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: