Mumie: Proč nikdy nedošlo na čtyřku s Banderasem v roli záporáka?

Mumie: Proč nikdy nedošlo na čtyřku s Banderasem v roli záporáka? 10 obrázků v galerii
Mumie | Foto: Universal Pictures
Dobrých kopírek Indiana Jonese svět moc nepamatuje, takže má povedená Mumie s Brendanem Fraserem v srdcích fanoušků dobrodružných filmů své pevné místo.

Psal se rok 1999 a Fraserův dobrodruh Rick O'Connell se vydal na své první utkání s mumií. Nadšené ohlasy vedly k tomu, že snímek celosvětově utržil 415 milionů a nová senzace byla na světě. Pokračování přišlo o dva roky později. Kvalitativně o něco slabší, ale pořád nabízející dostatek kvalitní zábavy. Celosvětově film vydělal 433 mega, takže šlo o jednoznačný úspěch, který dokonce vedl ke spin-offu Král Škorpion s Dwaynem Johnsonem.

Na trojku čekali fanoušci až do roku 2008. A těšili se zbytečně. Z týmu postupně vypadli režisér předchozích dílů i několik hvězd, následně někomu přišlo jako dobrý nápad, aby dospělého syna hrdinů hrál někdo, kdo byl jen o 14 let mladší (a bylo to sakra znát), k tomu se přidal nejslabší scénář a na konec série bylo zaděláno. Film vyšel tvůrce na ohromných 145 milionů (jednička stála 80) a vydělal 401, tedy nejméně z celé série. A hlavně se dočkal opravdu mizerných ohlasů. Studio po tomhle fiasku cuklo, plánovaný čtvrtý díl The Mummy 4: Rise of the Aztecs s Antoniem Banderasem v roli záporáka poslalo k ledu a dalo zelenou restartu s Tomem Cruisem.

I ten nicméně u diváků pohořel a tak je otázkou, co bude se sérií dál. Studio Universal zatím ohledně tohohle tématu mlčí, reportér CinemaBlend se ale nedávno zeptal Frasera, jak by se na návrat k sérii tvářil. A jeho odpověď nemohla být jednoznačnější: "Rozhodně! Ale musím říct, že vím, jak je obtížné dělat tyhle filmy. Natočil jsem tři a hlavní podstatou je zábava. Musíte si pamatovat tu zábavu. Takže kdyby byla možnost, jsem naprosto pro."

Doby, kdy byl Fraser hvězdou, jsou nenávratně pryč, nemluvě o tom, že by musel pořádně zamakat na postavě (v posledních filmech vypadá spíš jako někdo, kdo snědl Brendana Frasera). Osobně bych se ale návratu Ricka v dalším filmu nebránil. A co vy, brali byste Mumii 4? Diskuze je vaše!

Mumie | Foto: 1999 Universal Pictures
Mumie se vrací | Foto: Universal Pictures
Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist