9.9.2019, 21:22

TOP kina USA: Klaun Pennywise znovu straší, ale "to" tam tentokrát není

TOP kina USA: Klaun Pennywise znovu straší, ale "to" tam tentokrát není 5 obrázků v galerii
To Kapitola 2 | Foto: Warner Bros.
První To se stalo hotovou senzací. Snímek vyšel své tvůrce na skromných 35 milionů, v amerických kinech vydělal téměř 10x tolik a celosvětově pokořil 700 mega.

Jednička navíc startovala v US kinech za ohromných 123 milionů, takže se čekalo, jestli s Kapitolou 2 budou padat rekordy. A nestalo se. První To je stále jediným hororem, jemuž se za jeden víkend podařilo zkosit stovku. Dvojka startuje "jen" za 91 míčů, což lze přičíst na vrub hlavně rozpačitým recenzím. Zatímco minule diváci chrochtali blahem, tentokrát je cítit silné zklamání. Ale i tak si Warneři ve velkém přijdou na své, protože po jednom víkendu mají na kontě 185 milionů a to film stál mezi 60 a 80. S takovou už je studio v podstatě v suchu a bude jen vydělávat. A i když by fanoušci hodně brblali, stejně většina půjde od kina a půl miliarda by padnout měla. Což znamená, že To si jako hororová série přijde na miliardu jen díky dvěma filmům. Něco takového se momentálně daří víceméně jen komiksovkám.

Žádná jiná ambiciózní novinka do kin nešla (kdo by to taky riskoval), takže ve zbytku žebříčku sbírají drobky hity minulých dílů. Spokojení jsou jednoznačně v Lionsgate. Angel Has Fallen vyslali do kin v nejlepší možnou dobu a snímek si třetí víkend připsal na stříbrné pozici 6 milionů. 53 na domácím trhu nedělá filmu ostudu (rozpočet byl 40), premiéra ve světě se teprve chystá a čtyřka začíná klepat na dveře. Gerard Butler si může oddechnout.

Nečekanou výdrž projevují Hobbs a Shaw. Šestý víkend a stále v TOP10, tentokrát na šestém místě za 3,7 mega. Podstatné jsou nicméně hlavně globální tržby, kde snímek překonal hranici sedmi set milionů (konkrétně má 719). Po vlažném startu jde o úctyhodný výkon. Pravda, nejúspěšnější díly série zvládly hravě miliardu, ale na to, že jde o pouhou odbočku s dvojicí vedlejších postav, to vážně není vůbec šptný výsledek. Studio nejspíš teď bude spin-offy tlačit do výroby. Snad z toho Dieselovi nepraskne žilka v oku.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw | Foto: Universal Pictures
Angel Has Fallen | Foto: Lionsgate
Ankety
Jaká rasa Středozemě je vaše nejoblíbenější?
Hobiti
Elfové
Lidé
Trpaslíci
Skřeti
Enti
Čarodějové
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist