18.9.2019, 16:00

Vzpomínáme na 40 let Vetřelce a filmového teroru

Vzpomínáme na 40 let Vetřelce a filmového teroru
Vetřelec (1979) | Foto: 20th Century Fox

Památný snímek, který díky plíživému děsu a pečlivě budované atmosféře přitahuje dodnes pozornost těch, kteří ho před dávnými roky prvně viděli. Vůbec první projekce kultovního Vetřelce (1979) Ridleyho Scotta se uskutečnila 25. května 1979, tedy před více než 40 roky. Po připomínaném jubileu byl na festivalu v Karlových Varech uveden též pozoruhodný dokument ze zákulisí, na který můžete brzy vyrazit v rámci pražské akce "Alien Night: 40 let teroru".

Více než pětihodinový tématický večer se uskuteční v pátek 27. září od 18:00 ve Fun Areně (Bělehradská 7/13) a vy můžete být pochopitelně u toho. Organizátoři akci "Alien Night: 40 let teroru" popisují následovně:

Uplynulo již neuvěřitelných 40 let od doby, co se na stříbrných plátnech poprvé objevilo nejdokonalejší, nejděsivější a nejznámější filmové monstrum vůbec – Vetřelec. Nesmrtelné a zcela zaslouženě kultovní dílo, které navždy ovlivnilo a pozměnilo budoucnost žánru sci-fi a také hororu. Zavzpomínejte tedy spolu s námi na tuhle filmovou klasiku – bude vás čekat projekce samotného prvního dílu z roku 1979 a následná diskuse se vzácným hostem. Abyste se o této legendě dozvěděli více, promítneme vám unikátní dokument Paměť – zrod Vetřelce, obsahující i dosud nepublikované rodinné archivy scenáristy Dana O’Bannona a výtvarníka H. R. Gigera. Samozřejmě nebude chybět pestrý doprovodný program v duchu tohoto nezničitelného xenomorfa, který navždy zůstane symbolem animálního strachu, děsu a skličujícího neznáma... (Fun Arena)

Vetřelec

Vstupenka na "vetřelčí" večírek vyjde na 350 korun, ale vy u toho můžete být díky naší soutěži zcela zdarma. Kinobox ve spolupráci s Fun Arenou pořádá soutěž o 2 lístky na "40 let teroru".

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci dosáhnout na výhru? Napište 3 nové komentáře k filmům / seriálům / pořadům z databáze Kinobox.cz (delší než 250 znaků) a na e-mail soutez@kinobox.cz (předmět: "vetrelec") zašlete váš nickname. Uzávěrka soutěže je v pondělí 23. září 2019 ve 12:00. Dva vylosovaní se mohou těšit na akci "Alien Night: 40 let teroru".

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král
Související filmy: Paměť - zrod Vetřelce, Vetřelec
Související osoby: Dan O'Bannon, H.R. Giger

Související články:

Vetřelec: Podívejte se zdarma na unikátní divadelní verzi

Před pár týdny fanoušci Vetřelce zjistili, že se k letošním oslavám jejich oblíbeného fenoménu přidali i studenti The North Bergen High School v americkém...

Vetřelec slaví 40. výročí šesticí krátkých filmů, podívejte se na první

Kultovní sci-fi Ridleyho Scotta letos slaví 40 let a to nemohlo zůstat bez odezvy. Už jsme dostali mobilní hru Alien: Blackout, následně přišel animovaný...

Vetřelec skřípe zuby: špatné zprávy z jeho universa nekončí

Takže si to shrneme. Vetřelce 5, kterým chtěl Neill Blomkamp navázat se Sigourney Weaver na první dva díly, studio zatrhlo. Pokračování Covenanta se zřejmě...

Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?

Režisér Ridley Scott má od chvíle, co se naplno vrátil do vetřelčí série, s populárním xenomorphem velké plány. Možná na ně ale nakonec vůbec nedojde.

Zemřel otec filmového Vetřelce, výtvarník a držitel Oscara H.R. Giger

V pondělí 12. května podlehl ve švýcarské nemocnici následkům úrazu, který si způsobil při pádu, slavný výtvarník H.R. Giger. Otec filmového Vetřelce...

Ankety

Raději bych viděl/a...
  • Úplně novou adaptaci Běžícího muže
  • Pokračování filmu z roku 1987

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: