11.9.2019, 08:00

Tomb Raider 2: Snímek už má režiséra i datum premiéry

Alicia Vikander jako Lara Croft neuchvátila publikum asi tolik jako její vyzývavější kolegyně Angelina Jolie, snímek ale patří k těm lepším a rozhodně se u něj člověk nenudil. Akce bylo dost a hlavní hrdinka sympatická, normální žena, která není až tak sebevědomá a úžasná jako McGyver, ale o to reálnější.

V kinech si snímek také nevedl nejhůře, takže pokračování právě dostalo zelenou. Druhý díl Tomb Rider bude režírovat Ben Wheatley a do role Lary se samozřejmě vrací Alicia Vikander.

Tomb Rider | Foto: Forum Film

O ději nic nevíme, ale pokud se filmaři budou držet nastaveného směru a budou do jisté míry adaptovat původní filmy, měla by Lara tentokrát zamířit do sibiřské divočiny a své síly poměřit se zločineckou organizací jménem Trinity. Úkol zpracovat její příběh do podoby scénáře dostala Amy Jump. Premiéra Tomb Rider 2 je zatím stanovena na 19. března roku 2021.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka
Související filmy: Tomb Raider 2, Tomb Raider

Související články:

Vrátí se Alicia Vikander jako vykradačka hrobů Lara Croft?

Minulý rok to v kinech znovu zkusila Lara Croft, tentokrát s oscarovou tváří Alicie Vikander. Výsledkem byla jedna z těch lepších adaptací herních hitů, v...

Tomb Raider: Nové video rekapituluje události v restartované sérii (+ první recenze na třetí díl)

Již tento pátek se mezi pařany vrátí Lara Croft ve svém třetím rebootovaném dobrodružství, v němž oblíbená hrdinka naplno převezme roli bojovnice.

Shadow of the Tomb Raider: Lara Croft se pokusí v nové hře zabránit mayské apokalypse

Zatímco ve filmovém světě se stále Laře příliš nedaří (nová verze s Alicí Vikander sice vydělala 272 milionů, pořád to ale asi na další díl stačit nebude)...

Recenze #2: Tomb Raider - konečně pořádná adaptace herní klasiky

Herním adaptacím se nedaří a obvykle za to může jedna jediná věc: nedostatečné respektování předlohy. Nový Tomb Raider, naštěstí, není ten případ.

Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?

Poté, co jsem viděl v kině nového Tomb Raidera (k němuž se snad o víkendu dostanu v samostatné recenzi), nedalo mi to a po příchodu domů jsem si dopřál...

Ankety

V jakém pokračování byste Stalloneho viděli nejraději?
  • Kobra 2
  • Tango a Cash 2
  • Demolition Man 2
  • Cliffhanger 2
  • jiné (napište do diskuze)

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: