Vojtěch Kotek jako právník na zámku a rozvolněné devadesátky

Vojtěch Kotek jako právník na zámku a rozvolněné devadesátky 5 obrázků v galerii
Vojtěch Kotek | Foto: Falcon / film o filmu
Herec Vojtěch Kotek tráví letošní rok v prostředí aristokracie a zámků. Zatímco v pokračování minisérie Marie Terezie hraje Kotek manžela panovnice a čas tak tráví v dobových kostýmech, v novém filmu Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka si užívá pohodu rozvolněných devadesátek a volného saka jako právník Benda.

„Je to poměrně mladý právník, který si, mám pocit, těsně po revoluci dodělal práva a pustil se do práce. Řekl bych, že pochází z poněkud buržoaznější rodiny a že jsou mu ty aristokratické kruhy blízké,“ říká Vojtěch Kotek v krátkém zákulisním videu k filmu Poslední aristokratka.

V chystaném filmu Poslední aristokratka se schyluje k tomu, že rodilý Newyorčan Frank Kostka získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. To by však nešlo bez právního zástupce Bendy v podání Vojtěcha Kotka, který Kostkům s navrácením majetku pomáhá. Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef, bodrá hospodyně paní Tichá a hypochondrický údržbář Krása. Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových bude muset vyřešit, zda si chátrající zámek nechat nebo se vrátit do Ameriky.

Film Poslední aristokratka podle stejnojmenného bestselleru Evžena Bočka se natáčel na pěti českých zámcích. Filmaři točili na zámku Lemberk na Liberecku, postupně pak na zámku Buchlovice u Uherského Hradiště, v Rájci v okrese Blansko a Jaroslavicích na Znojemsku. Největší část pak natočili na zámku Milotice v okrese Hodonín. Film vstoupí do české distribuce 24. října roku 2019.

Vojtěch Kotek ve filmu Poslední aristokratka | Foto: Falcon
Tatiana Pauhofová a Vojtěch Kotek ve filmu Poslední aristokratka | Foto: Falcon
Ankety
Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom recenze.
Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.
Nejnovější články:
Načíst další články