7.9.2019, 09:45

Iron Man byl uctěn jako skutečný hrdina! Další turistický cíl na obzoru

Iron Man byl uctěn jako skutečný hrdina! Další turistický cíl na obzoru
Iron Man | Foto: Marvel Comics

O tom, jak velkým fenoménem se stal Marvel a jeho filmy, se neustále diskutuje a s ohledem na budoucí plány studia i diskutovat bude. Zda půjde o úspěch nebo strmý pád dolů se teprve uvidí, již teď je ale jasné, že se ve světě filmu podařilo něco ojedinělého.

Svět komiksu, který byl do té doby určen jen "nerdům", se rozšířil do všech domácností a tento občas opomíjený literární žánr se dočkal neuvěřitelného množství nových čtenářů a příznivců. Tvrdá práce se vyplatila a vznikl ucelený filmový vesmír, jehož kapitola letos v dubnu skončila. A konec to byl velkolepý, dojemný a přesně takový, jaký fanoušci očekávali. Pochodeň, kterou před několika lety Iron Man zažehl a donesl již až na samý vrchol, také sám zhasl. A jeho hrdinství se dočkalo odměny.

Socha Iron Mana | Foto: Daniele Basso

V Itálii mu postavili sochu! Zhruba 4 metry vysoká plastika vytvořená z mosazi a oceli zobrazuje slavného hrdinu v jeho nejtypičtější pozici při přistání. Autorem sochy je Daniele Basso a všichni milovníci Marvelu a turisté ji najdou v toskánském přímořském městečku Forte dei Marmi.

Socha Iron Mana | Foto: Daniele Basso

Plaketa u sochy pak hlásá tato slova: "První památník věnovaný Iron Manovi v roce jeho úmrtí ve filmovém světě. Oslavujeme Tonyho Starka jako muže, který obětoval svůj život za ideály, v něž věřil... Připomíná nám, že jsme všichni strůjci našeho času - že budoucnost lidstva závisí na našich rozhodnutích... Že všichni musíme být hrdiny!"

Takže pokud vás čeká dovolená a vaše drahá polovička očekává nicnedělání u moře, máte tu jeden filmově laděný tip. :-)

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Iron Man v podání Roberta Downeyho Jr. se možná ještě jednou vrátí!

Iron Manova cesta došla ke svému konci, ale to nutně neznamená, že se ještě nějakého toho úšklebku Tonyho Starka v podání Roberta Downeyho Jr. nedočkáme.

Stojí za pavoukem, který kousl Petera Parkera, Tony Stark?

Nemůžete se nabažit fanouškovských teorií kolem Marvel Cinematic Universe? Pak tu pro vás máme jednu čerstvou a hodně zajímavou, která by dodala některým...

Marvel Cinematic Universe - Deset let zázraku, nebo soumrak kreativity? (1. část)

Dvacet jedna filmů, osmnáct a půl miliardy v tržbách a jedna dekáda úspěchů, i tak by se dal popsat vzestup MARVEL Studios. Je to ale celý příběh?

Marvel prý opravdu plánuje dalšího Bladea s Wesleym Snipesem

Od chvíle, co Wesley Snipes vyšel z vězení (dostal tři roky za daňové úniky), lobuje za svůj návrat do role legendárního upírobijce Bladea. Fanoušci...

Chcete si žít jako Tony Stark z Iron Mana? Máte možnost, ale bude vás to stát 880 let života!

Existuje hodně luxusních rezidencí filmových hrdinů, za které "bychom se nezlobili". Můžete mít skromnější vkus a chtít třeba "jen" bydlet jako Dexter u...

Jak Tony Stark ostrouhal...

Pokračování úspěšného comicsového filmu Iron Man ztratilo v boji o vydání minimálně jednu sexuální scénu...

Ankety

V jakém pokračování byste Stalloneho viděli nejraději?
  • Kobra 2
  • Tango a Cash 2
  • Demolition Man 2
  • Cliffhanger 2
  • jiné (napište do diskuze)

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: