Recenze: Noční můry z temnot chce teenagery vyděsit k smrti

Recenze: Noční můry z temnot chce teenagery vyděsit k smrti 9 obrázků v galerii
Noční můry z temnot | Foto: Lionsgate
Rok 1968. Několik teenagerů vleze do starého strašidelného domu a zde najdou prokletou knihu. V té se začnou samy od sebe objevovat strašidelné příběhy, které většinou končí smrtí někoho z hlavních hrdinů nebo někoho z jejich blízkého okolí. Klíčem ke zlomení kletby je samozřejmě duch šíleného děvčete, které kdysi bylo v domě uvězněno...
Noční můry z temnot | Foto: Lionsgate

Norský režisér André Øvredal (Lovec trolů) natočil v produkci Guillerma Del Tora horor, který v jistých divácích bude poměrně dost rezonovat. Ale bohužel ne v českých divácích. Vznikl totiž na motivy stejnojmenné knižní kolekce krátkých hororových povídek z 80. let, která je především v USA velice slavná a poměrně kontroverzní, neboť je určena teenagerům a někteří lidé si myslí, že je pro ně příliš strašidelná.

Tvůrci vybrali několik (asi 10) povídek a spojili je do jednoho souvislého celovečerního filmu s jednou partou hrdinů, který ovšem stále působí velmi epizodicky.

Trailer:

Vzhledem k tomu, že film je určen pro mladší teenagery (a je mládeži přístupný), je nutno ocenit, že některé scény jsou slušně intenzivně strašidelné a některé vizuály mají libovou atmosféru (často inspirovanou slavnými ilustracemi knižní předlohy). Také retro atmosféra 60. let je navozena celkem slušně. A triky jsou ucházející.

Noční můry z temnot | Foto: Lionsgate

Bohužel, struktura filmu je velmi epizodická ("strašidelná smrt - strašidelná skorosmrt - strašidelná smrt - srašidelná skorosmrt - strašidelná smrt...."), předvídatelná a ke konci už dost nudná (je celkem jedno, jestli strašidlo je zombie, tlustá usměvavá babka nebo rozpadající se netvor). Neznámí mladí herci jsou nezajímaví a smrti jsou (pochopitelně) nekrvavé a nebrutální.

A celý film vypadá jako nějaký televizní počin od Netflixu nebo HBO (je od CBS Films).

Je chvályhodné, že se někdo rozhodl natočit "entry-level" horor pro děcka, ale to mi k uspokojení nestačí. Kdy někdo u nás natočí pořádnou filmovou adaptaci "Draculova švagra"?

Hodnocení: 50%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist