4.9.2019, 09:00

John Travolta opravdu našel nové dno své herecké kariéry

John Travolta opravdu našel nové dno své herecké kariéry
The Fanatic | Foto: JoBlo.com

Je to stále ta samá písnička. Hvězda sedmdesátých a devadesátých let John Travolta se už dlouho pokouší o návrat mezi hereckou smetánku, ale každým dalším projektem se jí spíše nešťastně vzdaluje. Nyní mu těžce podráží nohy i jeho nejnovější film.

Jedná se konkrétně o snímek The Fanatic, v němž Travolta ztvárňuje podivínského fanouška, jenž dnem i nocí pronásleduje a špehuje svého milovaného akčního hrdinu. Film má vycházet ze skutečných událostí, které souvisí s věhlasnou kapelou Limp Bizkit, a natočil ho sám frontman skupiny Fred Durst. A nyní toho možná lituje, protože snímek se po prvním promítacím víkendu v USA nedobrovolně pasoval do pozice kritické a hlavně finanční katastrofy, když z celkového počtu 52 kin vydoloval jen směšných 3153 dolarů.

Jedná se tak o suverénně nejhorší startovací víkend celé Travoltovy kariéry a jen se potvrzuje, že dříve populární herec skomírá daleko za zenitem. Podobné finanční propadáky navíc v posledních dvou dekádách zažívá v podstatě pravidelně, z těch posledních je třeba zmínit hlavně In a Valley of Violence z roku 2016 (29 343 dolarů za první víkend) a Sezónu zabíjení z roku 2013 (27 713 dolarů). Přestože nikdo nechce tvrdit, že je vina pouze na jeho straně, tak tenhle nechtěný rekord nyní Travolta překonal s velkou suverenitou.

K "potěše" může představiteli Vincenta Vegy být alespoň fakt, že kritici se s větší vervou vyřádili na jeho minulých filmech. The Fanatic má na webu Rotten Tomatoes momentálně 17% z 42 recenzí, což je ohromná bída, ale film to staví nad loňského Gottiho, který si stále obdivuhodně drží svých 0%, nad dnes už kultovní Bojiště Země se 3% a dokonce i nad Divočáky, kteří sice vydělali krásných 168 milionů, ale recenzenti jim přiřkli pouhých 14%.

Je tedy vidět, že zatímco před deseti lety ještě Travolta nějaký ten divácký hit přitáhnout uměl, dnes už patří nenávratně do starého železa. Ale kdo ví, třeba zase zavolá Tarantino a seladon z Pomády chytne třetí dech.

-
-

Související články:

Trailer: John Travolta hledá nové dno své kariéry rolí podivínského stalkera

Obvykle, když se objeví trailer na nějakou tu Travoltovu novinku, držím si určité naděje, že to nebude úplné peklo. V poslední době mi to známý herec...

Recenze: Trading Paint - Závodník John Travolta šlape na paty zašlé herecké slávě

Nevzdává se. Po loňském fiasku v podobě vysmívaného mafiánského snímku Gotti přichází kultovní herec John Travolta s dalším filmem, u něhož již předem vše...

Recenze: Gotti - jde opravdu o nejhorší film kariéry Johna Travolty?

Jméno Johna Gottiho náleží do společnosti nejvěhlasnějších gangsterů americké historie. Na vrcholu sil se mohl opájet velkou mocí, bohatstvím a všeobecným...

Slavné propadáky: Bojiště Země aneb film, který John Travolta označil za Pulp Fiction roku 3000

Chcete vidět dokonalý příklad filmu, kterým si můžete současně zničit pověst v branži i mezi diváky? Pak si určitě nenechte ujít Bojiště Země Johna Travolty.

Ankety

V jakém pokračování byste Stalloneho viděli nejraději?
  • Kobra 2
  • Tango a Cash 2
  • Demolition Man 2
  • Cliffhanger 2
  • jiné (napište do diskuze)

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: