Langmajer, Taclík, Vetchý a Plodková jsou Bábovky

Langmajer, Taclík, Vetchý a Plodková jsou Bábovky 7 obrázků v galerii
Bábovky | Foto: Cinemart
V polovině srpna odstartovalo natáčení nového českého celovečerního filmu Bábovky podle stejnojmenného knižního bestselleru Radky Třeštíkové. Pod scénářem filmu je podepsána autorka knihy společně s režisérem filmu Rudolfem Havlíkem.

Jde o jejich již druhou filmovou spolupráci, v roce 2018 podle společného scénáře natočil Rudolf Havlík divácky úspěšnou komedii Po čem muži touží, v českých kinech ji vidělo přes 600 000 diváků. I v případě Bábovek můžeme očekávat velký divácký zájem, jde totiž o filmové zpracování knižního bestselleru Radky Třeštíkové, kterého se od vydání v roce 2016 prodalo rekordních 160 000 kusů.

Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.

Bábovky | Foto: Cinemart

Práce na scénáři Bábovek probíhala skoro čtyři roky, jak dodala Třeštíková: „Celé roky jsme se snažili, aby se film lišil od knihy co nejmíň, především v emoci, kterou má kniha i film vyvolat. Film bude stejně jako kniha pavučinou postav se vzájemně propletenými osudy, ale pro zachování srozumitelnosti - přeci jen film není kniha a nemůžete listovat zpátky - je nakonec “bábovek” míň, na místo dvanácti ženských osudů sledujeme sedm.“

Film, který bude mít premiéru v září příštího roku, do našich kin uvede distribuční společnost CinemArt. V hlavních rolích se diváci mohou těšit na Lenku Vlasákovou, Ondřeje Vetchého, Janu Plodkovou, Marka Taclíka, Barboru Polákovou, Táňu Pauhofovou nebo Jiřího Langmajera.

Bábovky | Foto: Cinemart

Na co se mohou diváci těšit? „Já myslím, že Bábovky budou pro všechny, jsou přeci o životě. A diváci se můžou těšit především na emoce. Od smíchu, až po pláč. Přesně tak s tím pracuju v knihách a věřím, že to Rudolf přenese i na filmové plátno,“ uvedla Třeštíková. A režisér Havlík dodává: Bábovky vypráví o nás všech. Je to příběh několika žen, jejichž osudy jsou navzájem propojeny a události jejich životů se stanou jedním velkým příběhem.“

Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články