Trailer: Joker jako odraz doby, v níž ve společnosti vládne "blbá nálada"

Trailer: Joker jako odraz doby, v níž ve společnosti vládne "blbá nálada" 5 obrázků v galerii
Joker | Foto: Warner Bros.
Joker patří k nejočekávanějším filmům letošního roku a to z několika důvodů. V prvé řadě pro samotnou hlavní postavu, která se dočkala již několika výjimečných ztvárnění a laťka tudíž není nasazena vůbec nízko. Pak je tu příslib "jiné" komiksovy, jež nebude jen o cestě k finálnímu digitálnímu bordelu. No a s tím souvisí třetí bod - fakt, že tvůrci mluvili o inspiraci legendárním Taxikářem.

Taxikář z roku 1976, v němž si zahrál hlavní roli fantastický Robert De Niro (který současně hraje i v Jokerovi jednu z vedlejších rolí), byl příběhem taxikáře Travise Bickla. Ten během nekonečného popojíždění „špinavými“ ulicemi New Yorku naráží jen na násilí, drogy a prodejný sex. V dlouhodobě traumatizovaném a deprimovaném Travisovi sílí odhodlání k radikálnímu činu a vlastně stačí jen jedna pomyslná jiskra, aby explodoval. A teď k Jokerovi:

Proč tvůrci několikrát zmínili Taxikáře, to je vám asi po finální upoutávce jasné. Paralela mezi filmy je nezpochybnitelná, leč samozřejmě příběhy směřují k odlišným koncům. U Travise to byla ryzí tragédie. V případě Jokera jde hlavně o vliv, agenta chaosu, který pod tíhou vlastní frustrace začne v lidech probouzet to nejhorší (což docela dobře vystihuje i "blbou náladu" současné společnosti, respektive vyčůraných politiků, kteří ze situace těží).

Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna potuluje po ulicích Gotham City a dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se roztáčí spirála událostí dosahující hrozivých rozměrů. Všemi opuštěný Fleck se začne čím dál více propadat do hlubin šílenství a postupně se mění v ikonu zločinu, kterou svět bude znát pod jménem Joker.

Jokera uvede do českých kin společnost Vertical Ent. 3. října letošního roku.

Joker | Foto: Warner Bros.
Ankety
Jste zvědaví na nového Pana Tau?
Ano
Ne
Na koho?
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist