Filmový David Bowie se představuje

Filmový David Bowie se představuje 4 obrázky v galerii
Johnny Flynn | Foto: Steve Gullick (www.gullickphoto.com) - Johnny Flynn Promotional Photos 2011
Do éteru se dostala první fotografie filmového Davida Bowieho z připravovaného snímku Stardust, který pojednává o přerodu slavného muzikanta a umělce v alter ego Ziggy Stardust v první polovině 70. let minulého století.

Volně se tak navazuje na trend úspěšných hudebních životopisů Bohemian Rhapsody (2018, o skupině Queen a Freddiem Mercurym) a Rocketman (2019, o Eltonu Johnovi). Tyto snímky sice měly podporu pozůstalých, ve výsledku však především Bohemian Rhapsody přinesla z hlediska historie dost nepřesný pohled na Freddieho Mercuryho a skupinu Queen.

Film Stardust, který se věnuje Davidu Bowiemu v první polovině 70. let minulého století, kdy vyrazil do USA a řešil budoucí kariéru, nemá podporu Bowieho pozůstalých. Hlavní roli slavného muzikanta ztvární Johnny Flynn (Albert Einstein v sérii Genius), který se též představuje na prvním obrázku z filmu. Mladý muzikant a herec se může blýsknout ve sledované roli, která je stejnou mírou obrovskou výzvou, šancí i odpovědností.

Johnny Flynn jako David Bowie | Foto: archiv
Líbí se vám filmový David Bowie?
Ano
Ne

Ve snímku Stardust nezazní Bowieho hudba, nýbrž dobovky, které na začátku 70. let vládly a ovlivňovaly jeho umělecký přerod v Ziggyho Stardusta, slavné alter ego. To doprovodila konceptuální deska The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars a série kultovních koncertů. Nejen výše zmiňované Bowieho album patří do zlatého fondu kultury druhé poloviny 20. století. Autor na albu a pódiových show otevřel témata jako nevyjasněná sexualita, odcizení, tíživá situace planety nebo úděl rockové hvězdy.

David Bowie
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články