Videoklip: Kryl, Smetana a největší vězeňská vzpoura v československých dějinách

Videoklip: Kryl, Smetana a největší vězeňská vzpoura v československých dějinách 22 obrázků v galerii
Amnestie | Foto: Azyl Production
Krylova Pasážová revolta je titulní písní filmu Amnestie, který vstoupí do kin 14. listopadu u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce. Na její klip se můžete podívat níže.

Pasážová revolta v podání Davida Kollera, Richarda Műllera a Viki Olejárové vznikala poněkud netradičním způsobem. Nejdříve se natočil klip a až pak se ve studiu nahrávaly vokály.

„Nejprve celou písničku nazpívala Viki Olejárová. Pak jsme s Davidem na její písničku vlastně dělali playback. Když se dotočil film, každý finálně natočil svůj part,“ popisuje Richard Műller. „Celý koncept vymyslel Maroš Hečko, jeden z producentů filmu. Přišel už za námi s tím, že by rád udělal právě tuto konkrétní písničku symfonicky a že chce do ní i zkomponovat tóny Smetanovy Vltavy. Když vyslovil toto spojení, vůbec jsem neváhal. Bylo mi jasné, že právě u tohoto chci a musím být. Byla to rychlá, příjemná a doufám, že i užitečná práce!“

David Koller | Foto: Michal Strašák

Viki Olejárová doplňuje: „S Davidem jsme už zpívali společně jednu Krylovu píseň na koncertu pro Jána Kuciaka a Martinu v Bratislavě. Po čase se mi ozval, jestli bych neměla chuť s ním a s Richardem Müllerem nahrát titulní píseň k filmu Amnestie. Šlo o Pasážovou revoltu. Okamžitě jsem souhlasila, protože Kryl, Müller a Koller jsou legendy a moje srdcovky! Bylo mi ctí, na tomto projektu spolupracovat. Nikdy jsem neslyšela Krylovu píseň v tak velkolepém provedení. Husí kůži jsem měla skoro celé nahrávání… Když jsem pak slyšela výsledek, dojalo mne to. Jsem velmi ráda, že se na tvorbu Karla Kryla nezapomíná, ale zároveň musím dodat: dělejme všechno pro to, aby jeho písně už nikdy nebyly aktuální!“

David Koller a Richard Müller během nahrávání filmové hudby. | Foto: Michal Strašák

Za aranžmá s romanticko-symfonickým provedení stojí hudebník Nikolaj Nikitin, zpěváky doprovází Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu s dirigentem Peterem Valentovičem. Ve skladbě zazní i motivy ze Smetanovy Vltavy a Vyšehradu. Vydává Universal Music.

Československý koprodukční film režiséra Jonáše Karáska na motivy knihy Radovana Dunaje Amnestia, ktorá rozpútala peklo představí v hlavních rolích Aňu Geislerovou, Marka Vašuta, Natálii Germani, Norberta Lichého, Romana Luknára, Marka Majeského, Jána Jackuliaka, Martina Havelku či Janu Oľhovú.

Svobodu si nezaslouží každý. Vzniká drsný thriller o největší vzpouře vězňů v historii Československa Svobodu si nezaslouží každý. Vzniká drsný thriller o největší vzpouře vězňů v historii Československa

V listopadu 2019 přijde do kin thriller Amnestie, který přinese na plátna největší vzpouru ve vězeňské historii Československa. Film vzniká jako...

Uvedení snímku Amnestie budou doprovázet ještě i další s ním spojené události: vernisáž naplánovaná na 17. listopadu do pražské Lucerny otevře výstavu děl uznávaného malíře Jozefa Danglára Gertli a stejnojmenná kniha Amnestie s podtitulem Svoboda jako tlustá čára za minulostí vyjde v polovině října v nakladatelství Slovart.

Amnestie, která se z části natáčela přímo v autentickém prostředí Leopoldova a ve věznici v Mladé Boleslavi, v Praze v Národním divadle nebo v bytě Václava Havla, přinese na plátna největší vzpouru ve vězeňské historii Československa. Film se na dramatickou dobu plnou změn dívá jinak, než by mohli diváci očekávat - příběhem jednoho z vězňů z prostředí věznice pro nejtěžší případy v Leopoldově.

Ankety
Co si myslíte o Obvyklých podezřelých?
Geniální film!
Ujde
Nic moc
Neviděl/a jsem
Nezájem
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist