14.9.2019, 08:00

Věděli jste, že mají tyto pohádky další díly?

Děti je milují a nechtějí se se svými oblíbenými pohádkovými hrdiny rozloučit. Co s tím? Natočit pokračování! Co na tom, že jejich kvalita nesahá původním filmům ani po kotníky? Domácí kino to jistí a uměle nastavované příběhy mohou vesele pokračovat dál.

Toto jsou pohádky studia Walt Disney, které se dočkaly dalších dílů. Řada diváků přitom možná ani netuší, že se tak stalo a nutno uznat, že někdy to není od věci.

Tak například populární Disneyho pohádka Popelka z roku 1950 se dočkala hned dvou dalších dílů, ovšem šly samozřejmě hned na video. První pokračování se jmenuje Popelka II: Splněný sen a druhé Popelka 3: Ztracena v čase.

Popelka II | Foto: Walt Disney

Stranou samozřejmě nezůstala ani Malá mořská víla. I ta se dočkala dalších dvou dílů, které šly ihned na domácí nosiče. První díl se jmenoval Malá mořská víla: Návrat do moře a druhý byl vlastně prequel a nese název Malá mořská víla: Jak to všechno začalo.

Malá mořská víla: Jak to všechno začalo | Foto: Walt Disney

V tradici dvou dalších dílů pokračoval i legendární Lví král. I jeho příběh "pokračoval" v dalších pokračováních, konkrétně Lví král 2. Simbův příběh a Lví král 3: Hakuna Matata.

Lví král 2 | Foto: Walt Disney

Petr Pan z roku 1953 se vedle výše zmíněných kolegů může cítit jako chudý příbuzný s jedním pokračováním. V roce 2002 se dočkal druhého dílu s názvem Návrat do Země Nezemě.

Návrat do Země Nezemě | Foto: Walt Disney

Stejně je na tom i snímek Goofy na výletě. I potrhlý kamarád Mickeyho Mouse se dočkal pokračování a to s titulem An Extremely Goofy Movie.

An Extremly Goofy Movie | Foto: Walt Disney

Kniha džunglí je další animovanou klasikou studia Walt Disney. Diváci tento příběh milují a tak jim ho chtěli filmaři nabídnout v rozšířené formě. Celých 36 let od premiéry prvního dílu v roce 1967 se dočkal film pokračování s názvem Kniha džunglí 2 a jako jeden z mála šel do kin.

Kniha džunglí 2 | Foto: Walt Disney

Legenda o Mulan - tato nádherná pohádka odehrávající se v starověké Číně se nechala inspirovat jednou z nejslavnějších čínských legend. Po úspěchu prvního dílu se ale v Myším domě domnívali, že i Mulan musí mít svůj filmový epilog a tak se také stalo. Legenda o Mulan 2 vyšla o šest let později a také rovnou zamířila na video nosiče.

Mulan 2 | Foto: Walt Disney

Lilo a Stitch se také dočkal filmového pokračování. Druhý díl se jmenuje Lilo a Stitch 2: Stitch má mouchy. Na rozdíl od Mauglího a jeho kamarádů šel stejně jako celá řáda předešlých filmů na domácí video.

Lilo a Stitch 2 | Foto: Walt Disney

Není král jako král je netradiční pohádkou vycházející z bohatství pradávných inidánských kmenů Jižní Ameriky. První díl patří mezi oblíbené filmy, takže se u Disneyho rozhodli, že i hrdinové tohoto snímku si zaslouží pokračování. Jmenuje se Není Kronk jako Kronk, ale ani tato pohádka se nevyhla tomu, že druhý díl nedoshál kavlity svého předchůdce a zamířil rovnou na DVD.

Není Kronk jako Kronk | Foto: Walt Disney

Aladin - a vracíme se opět ke vzoru dvou pokračujícíh dílů. Aladin tak během čtyř let dostal dva brášky - v roce 1994 Aladin - Jafarův návrat a dva roky nato Aladin a král zlodějů.

Aladin - Jafarův návrat | Foto: Walt Disney

Kráska a zvíře uzavírá náš výčet. A stejně jako Popelka si i Bella vykoledovala hned dva pokračující filmy. První pochází z roku 1997 a jmenuje se Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce a o rok později spatřil světlo světa díl Kráska a Zvíře: Kráska v kouzelném světě. Oba díly byly určeny pro domácí video.

Možná se u Disneyho ale z těchto "neúspěchů" poučili. V poslední době nic podobného nevzniká. Když už jdou u Disneyho do nějakého toho pokračování, volí raději cestu seriálu (viz. seriál Na vlásku) nebo dalšího celovečerního snímku určenému pro kina s cílem dosáhnout stejné kvality jako originál nebo ho dokonce ještě předčit.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

"Pohádky jsou věčné a láska je vzácná," říká Zdeněk Troška

Režisér Zdeněk Troška dokončuje novou pohádku Zakleté pírko, podle scénáře, který napsal společně s Markem Kališem. Film vstupuje do konečné fáze...

Disney natáčení nový animovaný seriál, tentokrát z Indie!

Disney Junior se pokusí navázat na úspěchy seriálů Sofie První, Doktorka Plyšáková a Elena z Avaloru určených těm nejmenším (převážně holčičím) divákům...

Víte, že se tyhle animované hity dočkaly pokračování v televizi?

Pokud autorům a divákům nestačí jeden animovaný film a zároveň nejsou dastatečné finanční zdroje na pokračování, může dojít na alternativní řešení –...

Vtipná ukázka toho, jak by Disneyho pohádky vypadaly, kdyby v nich zasahovala policie

V pohádkách se vždy setkává dobro se zlem. Dobro v nich vždy vítězí, ale ve skutečném životě tomu tak bohužel není. Přesto se o to lidé snaží a pomoci jim...

Ankety

V jakém pokračování byste Stalloneho viděli nejraději?
  • Kobra 2
  • Tango a Cash 2
  • Demolition Man 2
  • Cliffhanger 2
  • jiné (napište do diskuze)

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: