Trailer: Kým vším je v novém filmu Eddie Murphy?

Trailer: Kým vším je v novém filmu Eddie Murphy? 6 obrázků v galerii
Dolemite Is My Name (Eddie Murphy) | Foto: Netflix
Hvězdnou kariéru z přelomu 80. a 90. let se pokusí vzkřísit Eddie Murphy v annoncované poctě jedné z nejvýraznějších showbusinessových postav afroamerické historie. Rudy Ray Moore byl hudebníkem, komikek, raperem, hercem a tvůrcem, který mimo jiné proslul na poli blaxploatačního žánru (akčně-komediální filmy s černošským hrdinou v hlavní roli). Seznamte se s Dolemitem.

Rudy Ray Moore prožil vskutku pestrou uměleckou kariéru. Fušoval do hudby, stand-upu, patřil k pionýrům na poli rapu a proslul též coby herec a filmový tvůrce. Snímky s jeho alter egem Dolemitem patří do zlatého fondu takzvaného blaxploatačního žánru, kterým se v 70. letech vymezovali afroameričané vůči rasistické společnosti (ačkoliv ve svých snímcích přistupovali k celé řadě stereotypů - sexismus, obrácený rasismus, násilí a podobně). Filmy jako Dolemite (1975) nebo Disko kmotr (1975) se staly klasikami; feeling a retro atmosféra je vtahující a neopakovatelná.

V novém filmu režiséra Craiga Brewera Dolomite Is My Name si Eddie Murphy zahraje ústřední postavu, s níž se letos v září vydá na festival do Toronta. Scénář k filmu, který vznikl ve společnosti Netflix, psala zkušená dvojice Scott Alexander, Larry Karaszewski (Ed Wood, Lid versus Larry Flynt). Vedle Murphyho se ve snímku dále představí například Wesley Snipes, Chris Rock, Craig Robinson nebo Snoop Dogg. Ten prohlásil, že kdyby nebylo Rudyho Moorea a jeho rapu, nikdy by se sám nevydal na hudební dráhu.

Dolemite Is My Name | Foto: Netflix
Rudy Ray Moore ve filmu Disko kmotr (1979) | Foto: Festival otrlého diváka
Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist