Trailer: Čím méně svobody, tím víc se souloží

Trailer: Čím méně svobody, tím víc se souloží 14 obrázků v galerii
Pražské orgie | Foto: Bioscop
Režisérce a scenáristce Ireně Pavláskové se ještě před smrtí slavného literáta Philipa Rotha podařilo vyjednat práva na jeho Pražské orgie. V nich autor popsal své zážitky z komunistického Československa, kde se setkával s disidenty, kteří si i za totality svým způsobem užívali. Podívejte se na finální trailer ke komediálnímu dramatu Pražské orgie.

Dekadentní "orgie" ve výsledné upoutávce nezabírají zase tolik prostoru a těžko budou v roce 2019 někoho šokovat (snímek navíc bude přístupný od 12 let). Syn Alfonse Muchy, scenárista Jiří je ostatně pořádal nedaleko Pražského hradu. Komplikovaný život disidentské smetánky té doby dokládá fakt, že Mucha a jeho družka šli určitou dobu na ruku StB (v první polovině 60. let s nimi byla spolupráce ukončena, neboť nedodávali seriózní informace). Uvidíme, jak výrazným prvkem bude v novince Ireny Pavláskové právě kriminální linka, v níž jdou po alter egu Philipa Rotha komunističtí pohlaváři. Tématu života disidentů se Pavlásková již jednou věnovala, v komedii z roku 2009 Zemský ráj to na pohled, kde mohli diváci poznat zase alter ego někdejšího dramatika, spisovatele a budoucího prezidenta Václava Havla a jeho milostné eskapády.

Otázkou nicméně zůstává, proč film s podobnou tématikou a vyzněním točit a představovat veřejnosti. Částečně to bude voda na mlýn těm, co zpochybňují Havlův význam a častují ho výrazy jako "děvkař" nebo "alkoholik".

Film Pražské orgie bude mít v českých kinech premiéru 10. října 2019.

Pražské orgie | Foto: Bioscop
Pražské orgie | Foto: Bioscop
Ankety
Zaujala vás titulní skladba k 25. filmové bondovce?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist