13.8.2019, 08:00

Seznamte se s nejvýdělečnějším animovaným filmem historie

Seznamte se s nejvýdělečnějším animovaným filmem historie 8 obrázků v galerii
Lví král | Foto: newindianexpress.com
Vzhledem k nostalgickému významu a oblíbenosti originálu se to možná dalo očekávat, ale obzvláště v posledních letech se mnohokrát ukázalo, jak jsou predikované tržby hollywoodských velkofilmů zrádnou oblastí. Nový Lví král však jakékoliv pochyby smetl ze stolu a nyní se stal tím nejbohatším animákem celé filmové historie.

Ano, Lví král v režii Jona Favreaua je navzdory až realistické podobě skutečně filmem animovaným, v němž jsou veškeré prostředí i postavy generovány počítačem. Tahle metoda živé animace se náramně osvědčila už v případě Knihy džunglí, ale teprve letošní režisérův zářez si uzmul úctyhodné první místo ve zrádných sférách tržeb a stal se čerstvě nejvýdělečnějším animovaným snímkem vůbec. Simba a spol. globálně přepočítávají již 1,33 miliardy dolarů, čímž přeskočili Ledové království (1,28 miliardy) a stali se v tomto ohledu nejúspěšnějším projektem studia Disney, nepočítáme-li filmy od Marvelu a ze série Star Wars.

Tenhle triumf jen podtrhuje finanční dominanci studia, které už v průběhu července slavilo korunovaci Avengers: Endgame coby nejvýdělečnějšího filmu všech dob (momentálně 2,792 miliardy) a celkem přepočítávalo celosvětové tržby 7,67 miliardy za tento kalendářní rok, což znamená, že už pět měsíců před koncem letošní sezóny překonalo zisky loňské (7,61 miliardy).

Lví král | Foto: Walt Disney

A že to ještě bude pro Myšáka tučný půlrok, o tom nelze příliš pochybovat. Na podzim nás čeká pokračování Ledového království a v prosinci udeří na kina završení třetí trilogie ze ságy Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera. Nemusíme tedy být příliš velkými optimisty, abychom odhadli, že minimálně další dvě miliardy studiu do konce roku ještě přitečou.

Ankety
Co si myslíte o Obvyklých podezřelých?
Geniální film!
Ujde
Nic moc
Neviděl/a jsem
Nezájem
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist