13.8.2019, 08:00

Seznamte se s nejvýdělečnějším animovaným filmem historie

Seznamte se s nejvýdělečnějším animovaným filmem historie 8 obrázků v galerii
Lví král | Foto: newindianexpress.com
Vzhledem k nostalgickému významu a oblíbenosti originálu se to možná dalo očekávat, ale obzvláště v posledních letech se mnohokrát ukázalo, jak jsou predikované tržby hollywoodských velkofilmů zrádnou oblastí. Nový Lví král však jakékoliv pochyby smetl ze stolu a nyní se stal tím nejbohatším animákem celé filmové historie.

Ano, Lví král v režii Jona Favreaua je navzdory až realistické podobě skutečně filmem animovaným, v němž jsou veškeré prostředí i postavy generovány počítačem. Tahle metoda živé animace se náramně osvědčila už v případě Knihy džunglí, ale teprve letošní režisérův zářez si uzmul úctyhodné první místo ve zrádných sférách tržeb a stal se čerstvě nejvýdělečnějším animovaným snímkem vůbec. Simba a spol. globálně přepočítávají již 1,33 miliardy dolarů, čímž přeskočili Ledové království (1,28 miliardy) a stali se v tomto ohledu nejúspěšnějším projektem studia Disney, nepočítáme-li filmy od Marvelu a ze série Star Wars.

Tenhle triumf jen podtrhuje finanční dominanci studia, které už v průběhu července slavilo korunovaci Avengers: Endgame coby nejvýdělečnějšího filmu všech dob (momentálně 2,792 miliardy) a celkem přepočítávalo celosvětové tržby 7,67 miliardy za tento kalendářní rok, což znamená, že už pět měsíců před koncem letošní sezóny překonalo zisky loňské (7,61 miliardy).

Lví král | Foto: Walt Disney

A že to ještě bude pro Myšáka tučný půlrok, o tom nelze příliš pochybovat. Na podzim nás čeká pokračování Ledového království a v prosinci udeří na kina završení třetí trilogie ze ságy Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera. Nemusíme tedy být příliš velkými optimisty, abychom odhadli, že minimálně další dvě miliardy studiu do konce roku ještě přitečou.

Ankety
Která Daltonova bondovka je podle vás lepší?
Dech života (1987)
Povolení zabíjet (1989)
Nemám rád/a Daltonovy bondovky
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist