Quentin Tarantino chtěl brutálně zavražděné herečce Sharon Tate vrátit slávu jinak

Quentin Tarantino chtěl brutálně zavražděné herečce Sharon Tate vrátit slávu jinak 10 obrázků v galerii
Tenkrát v Hollywoodu (Margot Robbie jako Sharon Tate) | Foto: Sony Pictures Entertainment
Quentin Tarantino je v kolotoči propagace svého nového filmu Tenkrát v Hollywoodu. Již v době svého vzniku budil vzrušení a rozpaky, neboť všichni čekali, co si pro ně kultovní režisér zase připravil, ale zároveň se báli tak citlivého tématu jakým bylo vražedné řádění Mansonovy sekty, kterého se měl snímek také dotýkat.

Jednou z hlavních postav filmu je totiž mladičká a krásná americká herečka Sharon Tate, vycházející hvězda Hollywoodu a manželka režiséra Romana Polanského. Sharon byla velmi nadaná, ale krutě proslula právě spíše jako oběť maniakálního vraha a jeho stoupenců. A i to chtěl Quentin Tarantino ve svém filmu napravit. Chtěl Sharon vrátit její slávu a neukazovat ji jen jako oběť vraždy.

Margot Robbie jako Sharon Tate | Foto: Sony Pictures Entertainment

Role Sharon Tate se ve filmu ujala Margot Robbie. A Tarantino doufá, že se jí dostane konečně toho, že vystoupí ze stínu svého vraha a bude konečně něčím víc než jen těhotnou celebritou, kterou zabili stoupenci sektáře Charlese Mansona.

"Udělal jsem si o Sharon velký výzkum a zamiloval jsem se do ní," uvedl na adresu herečky Tarantino. "Vypadá to, že byla skutečně velmi milá. Když zvážíte všechny přátele i známosti, které měla, i to, jak o ní hovoří, vyjde vám skutečně krásná a hodná osoba. Je to skoro až moc krásné, aby to byla pravda. Ať už to ale bylo jakkoli, je tragické, že je známá hlavně pro svou smrt. Myslel jsem si proto, že bude lepší když ji nebudu dávat do scén s někým dalším, ale trávit čas jen s ní. Nechat ji řídit auto po Los Angeles, sledovat ji jak si vyřizuje své pochůzky a tak. Chtěl jsem ji divákům ukázat před vraždou, aby pro ně byla víc než jen obětí."

Sharon Tate | Foto: Metro-Goldwyn-Mayer

Zda se to Tarantinovi podařilo, o tom se můžete snadno přesvědčit již brzy i vy. Nezapomeňte tento čtvrtek 15. srpna vyrazit na premiéru Tenkrát v Hollywoodu.

10 nejlepších momentů ve filmech Quentina Tarantina 10 nejlepších momentů ve filmech Quentina Tarantina

Quentin Tarantino alias blázen z videopůjčovny je možná trochu kontroverzní figurkou světové popkultury, jehož filmy nesedí úplně všem, ale...

Ankety
Vyrazíte letos na přehlídku 54 ½ MFF Karlovy Vary?
Ano.
Ještě nevím.
Ne.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist