Trailer: Marek Vašut, nevěra a monogamie?

Trailer: Marek Vašut, nevěra a monogamie? 4 obrázky v galerii
Román pro pokročilé | Foto: Bohemia MP / detail plakátu
Včera byl na pořadu dne Jiří Langmajer v prvním režijním počinu Petra Kolečka (Přes prsty). Dnes tu máme další tuzemskou komedii, v níž bude pro změnu se ženami bojovat a o další usilovat Marek Vašut a Miroslav Etzler. Nová vztahovka Román pro pokročilé je druhým celovečerním filmem režisérky a scenáristky Zity Marinovové.
Román pro pokročilé

O čem to je: Hlavní hrdina Rudolf (Marek Vašut), noblesní šarmantní světák, je po rozvodu způsobeném nerozvážnou milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném monogamním vztahu a svody, jež mu denně servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt. A jako by za trest nestačila kocovina, musejí se pánové vypořádat i s protivnou a všeho schopnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku. Díky vytrvalému výchovnému působení hotelové recepční Nikoly (Berenika Kohoutová) se Rudolf ovšem přece jen pokusí navázat monogamní vztah, z něhož se k všeobecnému překvapení vyvine vážná známost. Svět je ale malý a lež má krátké nohy. (Bohemia MP)

„Režijní práci na tomto filmu bych nazvala krocením divé zvěře. Pánové Vašut a Etzler se totiž do svých postav vžili natolik, že na place rozehrávali situace daleko za hranice scénáře, při čemž se nezřídka inspirovali zážitky z vlastních životů. A když se vám sejde takováto partička, ve střižně pak máte materiál ne na jeden film, ale na tři," říká ke svému druhému celovečernímu snímku Zita Marinovová.

Snímek Román pro pokročilé vstoupí do českých kin 19. září roku 2019.

Román pro pokročilé - Jitka Čvančarová | Foto: Bohemia MP
Román pro pokročilé - Jitka Čvančarová a Marek Vašut | Foto: Bohemia MP
Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist