14.7.2019, 08:00

V prequelu ke Hře o trůny Lannisteři ostrouhají

V prequelu ke Hře o trůny Lannisteři ostrouhají 3 obrázky v galerii
Sladkobolné a někdy i rozhořčené loučení se seriálem Hra o trůny máme za sebou, což je další důvod k tomu dívat se vpřed a těšit se na další rundu v podobě prequelu, který HBO v současné chvíli natáčí v Irsku.

Výkonným producentem je autor knižních předloh George R. R. Martin, který se o připravovaném pořadu trošku rozpovídal a prozradil několik zajímavých informací. Již víme, že se děj bude odehrávat zhruba 5000 let před událostmi ze Hry o trůny. Západozemí tehdy vypadalo úplně jinak a události pomalu, ale jistě směřovaly ke konfliktu s Bílými chodci známému jako Dlouhá noc (i když zde je první nejasnost, neboť seriál Hra o trůny v souvislosti s Dlouhou nocí uváděl dobu před 8000 lety).

Západozemí je rozděleno na 100 různých království a vrátí se i některé rody, které známe ze Hry o trůny. Určitě budou ve hře opět Starkové a s nimi i zlovlci. Draků se ale diváci nejspíše nedočkají, neboť se jedná o období před jejich objevením. Nebudou ale chybět jiné bytosti včetně mamutů.

Rod Lannisterů ale v seriálu nebude, nebo určitě ne na začátku, jejich budoucí sídlo bude totiž obývat rod Casterlyů, po kterém je pojmenována Casterlyova skála. Otázkou je, zda se diváci dozví, jak se Lannovi Chytrému podařilo založit svůj Lannisterský rod a přijít ke Casterlyově skále.

Starkové | Foto: HBO

Filmaři se také záměrně snaží vyhýbat tomu, aby označili některé z již dříve oznámených herců za ústřední postavu seriálu. Jak sami víme, Hra o trůny se s nikým nemazala a herci i postavy se střídali jak na běžícím páse. Dokud nepadla poslední klapka, nikdo neměl své místo jisté.

Teď už se tedy čeká jen na název. Martinovi by se prý líbil titul Dlouhá noc (The Long Night). V tom je ovšem problém, tak se totiž jmenuje jedna epizoda ze Hry o trůny. Filmaři tedy prý uvažují o názvu The Longest Night, což se prý Martinovi také líbí. Tak se nechme překvapit...

Ankety
Zaujala vás titulní skladba k 25. filmové bondovce?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist