Animační studio Pixar je prostě špička. Tady máte důkaz

Animační studio Pixar je prostě špička. Tady máte důkaz 22 obrázků v galerii
Toy Story 4 | Foto: Pixar
Díky několika posledním filmům se Pixaru podařilo více méně napravit pošramocenou reputaci, že jen uměle vytváří další díly stávajících filmů, které ani zdaleka nedosahují takové kvality a originality, pro jakou studio proslulo po celém světě. Jistě, filmům Pixaru by se dalo ledacos vyčíst, ale i tak rozhodně vždycky patřily k tomu nejlepšímu, co do kin zamířilo a o kvalitě animace jako takové nemohlo být nikdy pochyb.

8. srpna zamíří do našich kin Toy Story 4 a ze zahraničí se ozývají pochvalné recenze, které dávají tušit, že by stálo za to na snímek do kina vyrazit. Vedle těchto hlasů je tu ale ještě něco, co vás možná přesvědčí. Důkaz toho, že když Pixar něco dělá, dělá to skutečně excelentně. Jen se podívejte na všechny ty detaily, se kterými si dali animátoři práci, aby hrdinové snímku vypadali skutečně jako reálné hračky z příslušných materiálů! Na to nejde říci nic jiného, než klobou dolů, pánové!

Navíc Pixar nikdy nepoužívá jednou nakreslené postavičky znovu, pro každý film jsou Woody, Buzz a všichni jejich kamarádi kresleni znova od začátku. Tvůrci tvrdí, že pokud mají hračky vypadat skvěle, musí to odpovídat tomu, jak je film točený. Použít staré postavičky do nového filmu by vypadalo jako pěst na oko, podle jejich vlastních slov jako vkládat CD-ROM do Blu-ray přehrávače. Prostě by to nefungovalo.

Detail Forkyho, chlupatý drátek vypadá jako pravý | Foto: Pixar
Šaty Pastýřky - nitě roztřepené, struktura látky a vyšití... | Foto: Pixar
Stejně tak je detailně vyhotoven i Woody, jeho látky, knoflíky, nitě... | Foto: Pixar

Kompletní ukázku preciznosti v detailech najdete v galerii článku.

Ankety
Vyrazíte letos na přehlídku 54 ½ MFF Karlovy Vary?
Ano.
Ještě nevím.
Ne.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist