8.7.2019, 18:00

TOP kina USA: Spider-Man je konečně zase oficiálně na vrcholu

TOP kina USA: Spider-Man je konečně zase oficiálně na vrcholu
Spider-Man: Daleko od domova | Foto: Marvel / Sony

Trvalo to. V Sony se v pavoučkem od třetího Spider-Mana Sama Raimiho trápili a snaha o znovu nakopnutí sérií Amazing Spider-Man byla výstřelem do prázdna.

Nakonec byl potřeba další restart, tentokrát za asistence samotného Marvelu. Spider-Man: Homecoming měl vlažnější začátek v kinech, ale nakonec z toho bylo ohromných 880 milionů dolarů. O víkendu dorazilo do amerických kin pokračování Spider-Man: Daleko od domova a bude to velké. Za víkend 93,6 milionů, za celé svátky 185 milionů. Celosvětově je nový snímek po necelém týdnu od uvedení na 580 milionech a je jisté, že miliarda padne, což udělá z Daleko od domova nejúspěšnější film se Spider-Manem v hlavní roli vůbec. Teď ještě ještě natočit ten fanoušky vymodlený crossover s Venomem Toma Hardyho a dost možná se příště zaútočí i na miliardy dvě.

Spider-Man měl o vítězství předem rozhodnuto, takže se další studia ani nesnažila nasadit nějakou jinou ambiciózní novinku. Ve větším počtu kin to zkusil akorát hororový Slunovrat od režiséra Ariho Astera (Děsivé dědictví). 6,5 milionu jako otvírák na šestém místě nikoho nevytrhne, ale ono už Děsivé dědictví naznačilo, že Aster bude v tržbách vždycky tahat za kratší sirku, protože točí na dnešní dobu trošičku moc sofistikované žánrovky.

A co poslední Avengers a jejich nekonečný boj s Avatarem? Film o víkendu utržil 3 miliony a momentálně má na kontě 2,772 miliardy, zatímco Avatar 2,788. Rozdíl 16 milionů se jeví jako drobnost, ale Avengers už opravdu melou z posledního a šance na překonání tak mají v podstatě nulové.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

Slunovrat | Foto: A24
Avengers: Endgame | Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures
-
-

Související články:

TOP kina USA: Sotva Spider-Man vytáhne paty z rodné Ameriky, už si koleduje o rekord

Co se ne a ne podařit Avengers: Endgame (2019), který byl do kin znovu nasazen kvůli historickému pokoření komerčně nejúspěšnějšího Avatara (2009), se...

Spider-Man na stylových plakátech ukazuje Londýn, Berlín, Benátky a Prahu!

Spider-Man: Daleko od domova již zítra vstoupí do kin celého světa a jak bývá u studia Marvel dobrým zvykem, i tentokrát se jejich novinka těší velkému zájmu.

Recenze: Spider-Man: Daleko od domova - školák Peter Parker zavítal do Prahy. Můžeme se těšit na orgie zábavy?

Peter Parker (Tom Holland) se vydává na školní výlet po Evropě, kde se hodlá více sblížit se sličnou spolužačkou MJ (Zendaya) a vůbec se mu nechce někde...

Trailer: Režisér Děsivého dědictví představuje další film, po kterém se nám nebude dobře spát

Ari Aster má před sebou těžkou osobní zkoušku. Podobně jako Jordan Peele (Uteč) nebo M. Night Shyamalan (Šestý smysl) musí po téměř geniálním debutu světu...

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: