Trailer: Hororová Chata jako jeden z nejvýraznějších příspěvků letošních Varů

Trailer: Hororová Chata jako jeden z nejvýraznějších příspěvků letošních Varů 3 obrázky v galerii
Chata | Foto: Neon
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je znovu v plném proudu a nabízí svým návštěvníkům pestrou paletu filmů. Jedním z nich je i chválený horor Chata, který je důkazem toho, že i xkrát vytěžené prostředí může stále na diváky fungovat.

Chata se těší výborným ohlasům a pokud se někde brblá, je to v rámci pointy, která je dle některých průhledná. Jinak se mluví o intenzivním brnkání na nervy. Vzhledem k traileru níže tomu nemáme problém věřit. Je to síla!

Dobře situovaný psycholog Richard se rozvádí a ze zkrachovalého manželství mu zůstávají dvě děti. Jeho nová žena, krásná a mladá Grace, bývala jeho pacientkou. A také členkou sebevražedné křesťanské sekty, ze které unikla jen zázrakem. Richardův pokus sblížit děti a novou partnerku během rodinného víkendu v horách působí zpočátku jako dobrý nápad, když však Richard nečekaně odjíždí za prací, zůstává Grace uprostřed zasněžené krajiny sama s dětmi. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama, elegantně nasnímané Lanthimosovým dvorním kameramanem Thimiosem Bakatakisem, je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (MFF Karlovy Vary)

Chata (v originále The Lodge) zatím nemá české datum premiéry. Vzhledem k dobrým ohlasům se ale filmu nějaký český distributor určitě brzy ujme.

Chata | Foto: Neon
Ankety
Jaký díl Smrtonosné zbraně je váš nejoblíbenější?
Smrtonosná zbraň
Smrtonosná zbraň 2
Smrtonosná zbraň 3
Smrtonosná zbraň 4
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist