Burtonův Batman ve stylu 40. let je neodolatelný!

Burtonův Batman ve stylu 40. let je neodolatelný! 4 obrázky v galerii
Batman z roku 1989 je dnes považován za klasiku komiksového filmu. Špičkoví hollywoodští tvůrci se tehdy sešli pod vedením talentovaného Tima Burtona a spustili netopýří šílenství, které vydrželo přes léta devadesátá (bohužel) až do nového tisíciletí (bohudík). Jak by ale film vypadal, kdyby vznikl již o čtyřicet let dříve?

S odpovědí před pár dny přispěchal YouTube kanál Trailer Time Warp, který zveřejnil novou upoutávku na inkriminovaný snímek, a to hezky ve stylu těžce klasických čtyřicátých let. A vypadá to naprosto božsky, protože střihači si nejen vyhráli s konturou a barvou obrazu, ale materiál navíc zkušeně poskládali v tom naivním oldschoolovém stylu, kvůli němuž na staré filmové upoutávky nedá řada z nás nikdy dopustit. Důkladný voiceover je samozřejmostí a vedle kostrbatých dějových vysvětlivek pobaví i zkracování jmen herců do chytlavých přezdívek. Posoudit trailer můžete ostatně sami:

Burtonův Batman je všeobecně populární adaptací, která naplno odrazila režisérovu vizuální imaginaci a vypravěčskou neotřelost, z Michaela Keatona udělala hereckou hvězdu a z Jacka Nicholsona tehdy nejlépe placeného herce historie. Nový retro trailer navíc prozrazuje, jak má Burton v úctě klasické hollywoodské trháky, protože ten feeling z černobílé upoutávky je opravdu nádherně starosvětský. Poslat video zpět do minulosti, nikdo by tehdy nehádal, že vidí výtvor o celé půlstoletí mladší. Na rozdíl od dvou devadesátkových taškařic Joela Schumachera, po jejichž zhlédnutí by lidé ve 40. letech raději urychleně emigrovali na jinou planetu.

Chtěli byste někdy vidět legendu Gothamu v černobílém retro kabátku v kině?

Ankety
Co si myslíte o Obvyklých podezřelých?
Geniální film!
Ujde
Nic moc
Neviděl/a jsem
Nezájem
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist