5.7.2019, 18:00

Burtonův Batman ve stylu 40. let je neodolatelný!

Batman z roku 1989 je dnes považován za klasiku komiksového filmu. Špičkoví hollywoodští tvůrci se tehdy sešli pod vedením talentovaného Tima Burtona a spustili netopýří šílenství, které vydrželo přes léta devadesátá (bohužel) až do nového tisíciletí (bohudík). Jak by ale film vypadal, kdyby vznikl již o čtyřicet let dříve?

S odpovědí před pár dny přispěchal YouTube kanál Trailer Time Warp, který zveřejnil novou upoutávku na inkriminovaný snímek, a to hezky ve stylu těžce klasických čtyřicátých let. A vypadá to naprosto božsky, protože střihači si nejen vyhráli s konturou a barvou obrazu, ale materiál navíc zkušeně poskládali v tom naivním oldschoolovém stylu, kvůli němuž na staré filmové upoutávky nedá řada z nás nikdy dopustit. Důkladný voiceover je samozřejmostí a vedle kostrbatých dějových vysvětlivek pobaví i zkracování jmen herců do chytlavých přezdívek. Posoudit trailer můžete ostatně sami:

Burtonův Batman je všeobecně populární adaptací, která naplno odrazila režisérovu vizuální imaginaci a vypravěčskou neotřelost, z Michaela Keatona udělala hereckou hvězdu a z Jacka Nicholsona tehdy nejlépe placeného herce historie. Nový retro trailer navíc prozrazuje, jak má Burton v úctě klasické hollywoodské trháky, protože ten feeling z černobílé upoutávky je opravdu nádherně starosvětský. Poslat video zpět do minulosti, nikdo by tehdy nehádal, že vidí výtvor o celé půlstoletí mladší. Na rozdíl od dvou devadesátkových taškařic Joela Schumachera, po jejichž zhlédnutí by lidé ve 40. letech raději urychleně emigrovali na jinou planetu.

Chtěli byste někdy vidět legendu Gothamu v černobílém retro kabátku v kině?

-
-
Související filmy: Batman

Související články:

Zrušený Batman s Georgem Clooneym zněl na papíře úžasně!

Dávno předtím, než Warneři předali roli temného rytíře Robertu Pattinsonovi (přesně tak, je to oficiální), tu byla série, jíž v roce 1989 odstartoval Tim...

Stmívání netopýřího muže: Robert Pattinson je oficiálně nový Batman

Tak se to opravdu stalo. Z Roberta Pattisona, jehož kdysi proslavila Twilight sága, se oficiálně stal nový Batman. V posledním kole castingu se o roli...

V čem podle "nového Batmana" Twilight sága předběhla svou dobu?

Robert Pattinson pořádně zapracoval na tom, aby nebyl "jen" chlapeček z Twilight ságy a momentálně to opravdu vypadá, že mu přistane na stole slavný...

Policisté v Kanadě stopnou klidně i Batmana

Maskovaný strážce pořádku z Gothamu má možná pověst člověka, jehož není dobré zdržovat, ale ani to policistům v Kanadě nezabránilo, aby Batmana nezastavili.

Vrátí se Tim Burton k superhrdinskému žánru?

Dávno předtím, než Christopher Nolan nechal filmový komiks dospět Temným rytířem a Marvel rozjel svůj ambiciózní filmový vesmír, tu byl Batman od Tima Burtona.

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: