Trailer: Tatiana Pauhofová v Bez vědomí. Po chladnokrevné Pustině představuje Zachariáš ambiciózní špionážní drama

Trailer: Tatiana Pauhofová v Bez vědomí. Po chladnokrevné Pustině představuje Zachariáš ambiciózní špionážní drama 14 obrázků v galerii
Bez vědomí (Tatiana Pauhofová) | Foto: HBO / teaser trailer
Když před třemi roky uvedl uznávaný reklamní režisér Ivan Zachariáš spolu s Alicí Nellis v Karlových Varech první dva díly mrazivého seriálu Pustina, bylo zaděláno na událost sezóny. Spolu s podporou společnosti HBO vznikl nevídaný počin, který zaujal i za hranicemi. Nyní se na Pustinu pokusí Zachariáš navázat špionážním dramatem Bez vědomí.

Bez vědomí: Teaser

V Karlových Varech byly stejně jako před třemi roky představeny úvodní dva díly minisérie Bez vědomí, kde se v hlavní roli představí herečka Tatiana Pauhofová. Seriál pojednává o tajných službách na sklonku 80. let minulého století, kdy se v Československu hroutil komunistický režim. Bez vědomí má šest dílů, seriál je scenáristickým debutem Ondřeje Gabriela a v rolích odborných poradců se na něm podílel spolupracovník CIA a světově uznávaný expert na špionážní techniku H. K. Melton nebo znalec operativních prostředků československé tajné služby Daniel Povolný.

Bez vědomí - Tatiana Pauhofová | Foto: HBO

Seriál pojednává o profesionální houslistce Marii (Tatiana Pauhofá), která emigrovala do Anglie z komunistického Československa, kde jejímu manželovi Viktorovi (Martin Myšička) hrozilo uvěznění. Během blížícího se pádu "železné opony" Marie přesvědčí manžela k návštěvě Prahy, což se jim stane osudné. Viktora hledá Státní bezpečnost, britská ambasáda a ještě někdo v pozadí.

V dalších rolích se představí Hattie Morahan (Kráska a zvíře), David Nykl (Země zítřka), Jan Vlasák (Vzteklina), Kristýna Podzimková (Vyšehrad), Lenka Vlasáková (Všechno bude), Petr Lněnička (Milada), Martin Huba (Hovory s TGM) nebo Martin Hofmann. Pro komediální herce, jehož proslavil seriál Most!, šlo o výjimečnou roli.

Bez vědomí - Martin Hofmann | Foto: HBO

Hofmann uvádí, že jeho postava je "klidná, racionální a moc nemluví. "Mé role jsou přitom obvykle verbálně košaté, jiné mi ani nebyly dosud nabízeny. Tohle je jedna z výjimek. Taky mimochodem nemá moc iluzí o době, ve které žije a nejspíš tuší, že se to bude brzo lámat a že její čas končí."

Televizní premiéru bude mít seriál Bez vědomí symbolicky v listopadu roku 2019, kdy si budeme připomínat 30. výročí od Sametové revoluce. Dle tvůrců má série má ambici nabídnout zcela nový, netradiční pohled na události a dobu, které přinesly Česku a Slovensku svobodu a demokracii.

Tatiana Pauhofová v Karlových Varech | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
Delegace k seriálu Bez vědomí v Karlových Varech | Foto: HBO
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články