Recenze: Spider-Man: Daleko od domova - školák Peter Parker zavítal do Prahy. Můžeme se těšit na orgie zábavy?

Recenze: Spider-Man: Daleko od domova - školák Peter Parker zavítal do Prahy. Můžeme se těšit na orgie zábavy? 6 obrázků v galerii
Spider-Man: Daleko od domova | Foto: Falcon
Peter Parker (Tom Holland) se vydává na školní výlet po Evropě, kde se hodlá více sblížit se sličnou spolužačkou MJ (Zendaya) a vůbec se mu nechce někde skákat v pavoučím kostýmu. Není ale zbytí, protože se po světě (a hlavně v Evropě) začnou objevovat Elementálové z jiné dimenze, proti kterým sice srdnatě bojuje Mysterio z jiné dimenze (Jake Gyllenhaal), ale nestačí na to.

Nejnovější Spider-Man je opět úzce provázán s filmovými Avengers. Přímo na ně navazuje a docela detailně se věnuje tomu, jak události v Avengers filmech změnily náš svět. Pokud jste poslední Avengers neviděli, budete z některých podzápletek a vtipů ve Spider-Manovi dost zmateni. To všechno se ale tak nějak dalo očekávat.

Překvapením pro mě ovšem bylo, o kolik infantilnější je nový Spider-Man ve srovnání s dva roky starým Homecomingem. Značná část filmu je věnována Peterovým námluvám, respektive tomu, jak se mu ty námluvy vůbec nedaří a jak se non-stop ztrapňuje. Rozhodně netvrdím, že by všechny ty scény byly nepodařené. Ale jsou jako z nějakého Disneyho televizního seriálu, cíleného na desetiletá děvčata.

A poté, co jsem chválil zajímavého hlavního padoucha v předchozím filmu, musím konstatovat, že padouch a jeho motivace v tomto snímku přesahují svou demencí a nesmyslností mnohé zápletky v "Kačerech z Kačerova"...

Trailer:

Kromě Benátek a Londýna se část filmu odehrává i v Praze, kde si Parkerova třída užije slavný český "Festival světel" a navštíví v divadle představení "Čertovy stěny". Můžeme se zasmát tomu, že na Karlově mostě ve sváteční večer není ani noha, že v pražské hospodě sedí děvčata v kroji nebo že na Staroměstském náměstí stojí nějaké úplně jiné náměstí. Ale nějaké orgie zábavy z toho rozhodně nevyplývají (krátká scéna z Holandska je také natočena v ČR).

Nový Spider-Man je slušně řemeslně zvládnutý, ale celá jeho zápletka je chatrná, nesoudržná a poněkud nudná. Naštěstí je ozvláštněná mnohými vizuálními a verbálními vtípky, takže nemáte čas začít se nudit. Ale délka dvě a čtvrt hodiny se nebezpečně blíží kritické hranici udržitelnosti divákovy pozornosti.

Nedávný animovaný Spider-Man byl bohužel nápaditější, emocionálně působivější a po všech stránkách zajímavější.

Hodnocení: 70%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

Ankety
Zaujala vás titulní skladba k 25. filmové bondovce?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist