Modelář Kryštof Hádek zamířil do Tel Avivu

Modelář Kryštof Hádek zamířil do Tel Avivu 7 obrázků v galerii
Kryštof Hádek (a Jiří Mádl) během natáčení Modeláře | Foto: Michaela Hermína
Po třiceti dnech končí režisér Petr Zelenka natáčení celovečerního filmu Modelář. Poslední klapka nejnovějšího Zelenkova filmu padne v Tel Avivu. Štáb se tak na závěr filmování přesunul na čtyři dny do Izraele, kde točí paradoxně první scénu filmu. V té se hlavní hrdina posledního Zelenkova snímku, jehož ztvárňuje Kryštof Hádek, ocitá v druhém největším izraelském městě. Hádek totiž jako chemik Pavel několik posledních let strávil v Izraeli, kde pracoval v sídle farmaceutické společnosti.

Zelenka ve svém aktuálním snímku nabízí současný příběh, v němž ukáže divákům atraktivní podívanou z prostředí majitelů firmy na pronájem dronů. Režisér z dronů Modeláře nejen natáčel, ale drony hrají ve filmu též svou roli v ději samotného příběhu, o čemž se diváci budou moct v kině přesvědčit počínaje 6. únorem roku 2020.

Z natáčení Modeláře | Foto: Michaela Hermína

Filmaři natočili největší část snímku v Praze, poté natáčeli několik dní v Brně, českoněmeckém pohraničí a na závěr se rozjeli právě do Tel Avivu. „Hlavní hrdina filmu Pavel v podání Kryštofa Hádka prožije v Tel Avivu dramatickou událost, která ho zásadně posune v jeho dalším jednání. Nastartuje se tu něco, co se prolíná celým příběhem. Ale Modelář je také o lidském přátelství a věřím, že půjde o hodně divácký film,“ říká Petr Zelenka.

Kryštof Hádek, Petr Zelenka a Jiří Mádl | Foto: Michaela Hermína

Před natáčením dal Zelenkovi největší práci casting dvou hlavních hrdinů, majitelů firmy na drony, do jejichž rolí nakonec obsadil Kryštofa Hádka a Jiřího Mádla. Mádl se kvůli své roli majitele firmy dronů přezdívaného Plech musel naučit rappovat. Jeho postava totiž odkazuje na skutečného rappera známého jako Kato.

„Největším nepřítelem filmařů je tradičně čas a nestálost počasí. Ale nějak jsme to zvládli. Naopak drony fungovaly lépe, než jsem čekal, po technické i umělecké stránce. Honza Dojčán, hlavní operátor a spolumajitel firmy Jamcopters, sice začal po letech zase z nervozity kouřit, ale těch pár desítek cigaret rozhodně stálo za to,“ dodává k neobvyklému natáčení dronů a s drony režisér Petr Zelenka.

Z natáčení Modeláře | Foto: Michaela Hermína
Petr Zelenka a Jiří Mádl | Foto: Michaela Hermína
Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články