20.6.2019, 15:00

Z Brna do "velkého" světa aneb Autoři nebývale rychle natočených filmů mají pré

Z Brna do "velkého" světa aneb Autoři nebývale rychle natočených filmů mají pré 16 obrázků v galerii
Z krátkého filmu Borderline | Foto: VEKK PRODUCTION / YouTube
O uplynuvším víkendu proběhlo v Brně třetí soutěžní klání 48 Hour Film Project. 13 štábů úspěšně dokončilo svá díla, která se již tuto sobotu 22. června představí veřejnosti. Vyhlášení vítězů proběhne v brněnském HaDivadle a ponese se v duchu starých detektivek.

48 Hour Film Project Brno (dále jen 48HFP) je soutěž, ve které mají filmaři za úkol vymyslet, natočit a odevzdat snímek během 48 hodin na základě zadaných propriet. Nejlepší filmy pak putují na mezinárodní finále Filmapalooza, které tentokrát proběhne v Rotterdamu a 12 celosvětově nejlepších snímků poputuje na oficiální promítání na filmový festival v Cannes 2020.

Ve světě se 48HFP pořádá 18 let, rozrostl se na akci konanou na více než 130 místech a každým rokem se ho účastní přes 4.5 tisíce týmů.

Dá se natočit film za 48 hodin? Dá se natočit film za 48 hodin?

V druhé polovině září se uskutečnil pátý ročník české obdoby 48 Hour Film Projectu, největší časově omezené tvůrčí soutěže na světě. Cenu za...

Letošního brněnského ročníku 48HFP se účastnilo 13 týmů, přičemž všechny dokázaly odevzdat své filmy včas . Nakonec se ale o hlavní ceny utká jen 12 soutěžících; jeden tým byl diskvalifikován pro nedodržení parametrů, bude se ucházet alespoň o cenu diváků.

V porotě letos zasedne filmař Jan Lengyel (Bastardi, Lovci a oběti), textař Michal Horáček, herečka Petra Bučková (Vraždy v kruhu), novinář Štěpán Etrych a rozhlasový moderátor Borek Kapitančik.

Na držitele hlavní ceny čeká zapůjčení filmařské techniky od společnosti BioFilms v hodnotě 30.000 Kč a wellness balíčky od firmy Day Spa. Navíc půjde o to, kdo se probojuje do celosvětového klání nejlepších filmů soutěže 48HFP a na festival v Cannes 2020.

Banánový Joe: Vítěz loňského brněnského 48HFP

Bananocalypse: Cena diváků v rámci loňské části 48HFPB

Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist