21.6.2019, 12:30

Dočkají se Hunger Games filmového prequelu?

Od premiéry posledního dílu Hunger Games uplynuly čtyři roky. To je dost dlouhá doba a autorka knižních předloh Suzanne Collinsová nezahálela a napsala ke své populární knižní sérii prequel, který by měl na pulty knihkupectví zamířit v květnu příštího roku.

Podle dostupných informací se navíc podle všeho jedná zároveň i o filmové adaptaci románu, který je zatím označován jako Untitled Panem Novel.

V oficiálním prohlášení pro Associated Press uvedl ředitel společnosti Lionsgate Joe Drake toto: "Jsme hrdým domovem Hunger Games, proto se velmi těšíme na vydání další Suzanniny knihy. Během psaní jsme s ní komunikovali a těšíme se na bližší spolupráci s ohledem na plánovaný film."

Děj knihy nás zavede do období 64 let před událostmi, kterými Katniss Everdeenová rozpoutala povstání proti Panemu. Zajímavé určitě bude i to, za jakého pohledu a z jaké strany se budeme na Panem dívat, zda opět z pohledu obyvatel okrsků, nebo privilegovaných obyvatel hlavního města.

Hunger Games | Foto: Lionsgate

"V této knize jsem chtěla prozkoumat povahu toho, co nás činí tím, kým jsme a co chápeme jako nutnost k přežití," uvedla na adresu své novinky Collinsová. "Období rekonstrukce deset let po válce, bězně označované jako Temné dny, je dobou, kdy se Panem snaží postavit na nohy. Je to přesně ta křehká půda, kterou cítí pod svýma nohama postavy příběhu a zápolí s těmito otázkami, jenž pak určují jejich chápání lidskosti."

Hunger Games | Foto: Lionsgate

I herecké obsazení bude velkým otazníkem. Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth a Josh Hutcherson jsou ze hry, stejně jako Woody Harrelson... Kdo by je mohl nahradit? Následníkům nezávidím, budou to mít sakra těžké.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Recenze: Hunger Games: Síla vzdoru - 2. část přináší finále populární série

Boj o Kapitol prokračuje! Boj o srdce Katniss pokračuje!! Oh boy!!!

Recenze: Hunger Games: Síla Vzdoru - 1. část aneb Každý sociální problém se dá vyřešit pomocí trochy terorismu

Především musím upozornit, že nejsem nejvhodnějším recenzentem tohoto filmu, neboť 1) knihy jsem nečetl, 2) předchozí filmy jsem viděl, ale každý jen...

Jak se smrt Philipa Seymoura Hoffmana promítla do nových dílů Hunger Games?

Přestože se v posledních měsících psalo hlavně o komplikovaných dotáčkách Rychle a zběsile 7, kde museli za předčasně zesnulého Paula Walkera zaskočit...

Hunger Games: Film vs. kniha (aneb nejpodstatnější rozdíly) - 1. část

Podle jedněch dokonalé a přesné vizuální ztvárnění, podle druhých chudý a povrchní bratříček. Jak je to s filmovou verzí knižního bestselleru doopravdy?...

Hunger Games nejsou nový Twilight

Zbožňovaná i zatracovaná Twilight sága se pomalu chýlí ke konci uvedením první části posledního dílu do kin a Hollywood už se nervózně rozhlíží po další...

Ankety

Půjdete do kina na Nabarvené ptáče?
  • Ano
  • Ne
  • Ještě nevím

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: