17.6.2019, 11:14

České filmy uspěly na významném mezinárodním festivalu animované tvorby

České filmy uspěly na významném mezinárodním festivalu animované tvorby 7 obrázků v galerii
Pouštět draka | Foto: ASFK
Co se českým snímkům nedaří na poli celovečerní hrané tvorby, vynahrazují v rámci mezinárodního klání mladí tvůrci na poli animované tvorby. Významní mezinárodní festival Annecy, který klade důraz na animovanou tvorbu, v sobotu 15. června předal hned tři ceny tuzemským filmům, včetně Křišťálové ceny za nejlepší studentský film.
Delegace k filmu Dcera na festivalu v Annecy, režisérka Daria Kashcheeva druhá zleva | Foto: MAUR film

Tuzemské snímky si odvážejí z významného festivalu animovaných filmů v Annecy hned tři ocenění. Režisérka Daria Kashcheeva uspěla se snímkem Dcera hned ve dvou kategoriích: obdržela hlavní Křišťálovou cenu za nejlepší studentský film a uspěla též v kategorii, o níž rozhodovala dětská porota. Její film se věnuje komplikovanému vztahu mladé dívky a jejího otce.

Dcera: Trailer

V kategorii Nejlepší dětský film navíc uspěl Martin Smatana s filmem Pouštět draka. Ten pojednává o domku na kopci, v němž žije chlapec se svým starým dědou. Je podzim a vítr čím dál tím víc znepříjemňuje starému muži život. Naopak malý chlapec si počasí užívá a touží létat vysoko v oblacích...

Pouštět draka: Trailer

Mezinárodní festival v Annecy je zaměřem na animovanou tvorbu, kterou oceňuje od roku 1960. Letos se do filmové přehlídky přihlásilo přes 3 tisíce snímků, do nejužších finálových kol se probojovala trojice tuzemských děl (kromě Dcery a Pouštět draka ještě snímek Diany Cam Van Nguyen Spolu sami).

Cena pro film Pouštět draka | Foto: archiv Státního fondu kinematografie
Dcera
Ankety
Která Daltonova bondovka je podle vás lepší?
Dech života (1987)
Povolení zabíjet (1989)
Nemám rád/a Daltonovy bondovky
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist