Gladiátor 2: Kdo bude hlavním hrdinou a dočkáme se návratu Maxima?

Gladiátor 2: Kdo bude hlavním hrdinou a dočkáme se návratu Maxima? 7 obrázků v galerii
Gladiátor | Foto: DreamWorks & Universal Pictures
Važme si každého úspěšného filmu, jemuž v Hollywoodu nenatočili pokračování. Do budoucna jich totiž zřejmě bude čím díl tím méně. Dnes přichází ke slovu Gladiátor z roku 2000, v němž si Russell Crowe získal fanoušky po celém světě.

Jmenuji se Maximus Decimus Meridius, velitel severních armád, generál legií Felixu, věrný sluha skutečného císaře Marca Aurelia. Otec zavražděného syna, manžel zavražděné ženy. A své pomsty dosáhnu, ať už v tomto životě, nebo v příštím." - legendární monolog, kdy i u vzpomínky na něj naskakuje husí kůže. Gladiátor je právoplatná klasika a režisér filmu Ridley Scott uzavřel se studiem Paramount dohodu o výrobě pokračování.

Absurdní pokračování filmových hitů, která naštěstí nikdy nevznikla Absurdní pokračování filmových hitů, která naštěstí nikdy nevznikla

Do kin vstupuje další pokračování série Saw, přestože se studio dušovalo, že minulý díl bude na 100% poslední. Inu, v Hollywoodu...

Snímek by měl natočit sám Scott, scénář píše Peter Craig, autor výborného Města Bena Afflecka. A teď ta hlavní otázka - o čem dvojka bude? Kdysi se Scott pokoušel prosadit pokračování se scénářem od Nicka Cavea, který byl, mírně řečeno, neortodoxní. Dvojku mělo otevřít setkání Maxima s římskými bohy, které by oblíbený hrdina přesvědčil, aby ho vrátili mezi živé. Znovuzrozený Maximus by nějaký čas v Říme bránil křesťany před pronásledovateli, pak by se (nějak) stal nesmrtelný a následně bychom ho sledovali, jak se probojuje každou významnější bitvou historie, od Křížových výprav až po Vietnam. Na konci scénáře měl skončit Maximus v Pentagonu, což měla být podle všeho metafora pro moderní bitevní pole. Nejpřekvapivější na téhle šílenosti je, že za scénářem Scott a Crowe ve vší vážnosti stáli a byli z něj nadšení.

Naštěstí tehdy mělo studio dost rozumu a nechtělo pokračování za každou cenu. Čemu nakonec dalo zelenou? Hlavním hrdinou tentokrát bude Lucius, syn Lucilly (Connie Nielsen). V původním filmu ho hrál (tehdy třináctiletý) Spencer Treat Clark a Maximus v něm zanechal silnou stopu, tudíž by měla mít postava na co navazovat. Zda si Clark roli zopakuje v tuhle chvíli nevíme.

Pokračování se každopádně bude odehrávat 25 let po událostech jedničky a producenti v nedávnem rozhovoru ujišťovali fanoušky, že kdyby neměli nápad, jak natočit důstojné pokračování, tak by do projektu vůbec nešli. Také nechali ve vzduchu viset otázku, zda se nakonec Maximus nějak (například formou flashbacků) nezapojí. Přeci jen by nebylo k zahození vidět po letech Crowa znovu v ikonické roli, i když jen v rámci nějakého cameo výstupu.

Gladiátor | Foto: DreamWorks & Universal Pictures
Ankety
Těšíte se na bondovku Není čas zemřít?
Strašně moc!
Trochu
Vůbec ne
Nevím, o co jde
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist