Trailer: Bob Dylan se vykašlal na slávu a vyrazil s přáteli na originální šňůru

Trailer: Bob Dylan se vykašlal na slávu a vyrazil s přáteli na originální šňůru 7 obrázků v galerii
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese | Foto: Netflix
Kultovní režisér Martin Scorese měl v rámci své tvorby vždycky slabost pro lidi z okraje společnosti a rock´n´roll. Netflix dnes pouští do oběhu Scorseseho dokument věnující se Bobu Dylanovi a jeho dost netradiční "šňůře" z roku 1975.

O čem to je: Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story přináší sérii archivních záběrů a dotáčených rozhovorů s přímými účastníky mini-turné a fanoušky Boba Dylana. To má v režii Martina Scorseseho podpořit mysterióznost turné z roku 1975, kdy se Bob Dylan vzdal velkých festivalů a hal a vyrazil do zapadlých klubů v doprovodu hvězdných hudebních přátel. Písničkářky Joan Baez, Joni Mitchell nebo hvězdný kytarista od Davida Bowieho Mick Ronson doprovodili americkou hvězdu na sérii koncertů, jejichž cílem nebylo vydělat peníze, ale bavit se a zažít dobrodružství.

Vystoupení připomínala kabaret, lidé často nevěděli, kde se Rolling Thunder Revue zjeví příště. Obecenstvo často nepatřilo ke skalním fanouškům autora. Takhle se zkrátka bavili slavní skrytí zrakům fotoreportérů a bulvárních novinářů. I tak ale z turné zůstalo několik desítek hodin materiálu, který nyní míří do vysílání Netflixu. Hodno pozornosti.

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese | Foto: Ken Regan / Netflix
Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist