10.6.2019, 22:30

TOP kina USA: X-Meni se na rozdíl od Avengers důstojného finále nedočkali

TOP kina USA: X-Meni se na rozdíl od Avengers důstojného finále nedočkali
X-Men: Dark Phoenix | Foto: 20th Century Fox

Šlo o první komiksovou sérii, která světu dokázala, že lze natočit komiks s psychologicky prokreslenými postavami. Sama původní trilogie X-Menů nakonec narazila ve svém finále, když ji po Bryanu Singerovi převzal rutinér Brett Ratner. Později se ale naštěstí povedlo celou ságu oživit vynikající První třídou.

Po problematické Apokalypse z roku 2016 bylo nicméně jasné, že u Foxů tak úplně neví, kam by šli se sérií dál. Vyměnili sice obsazení za mladou krev, původních postav se ale vzdát nedokázali. Dark Phoenix měl být nápravou. Začal vznikat v době, kdy se ještě nevědělo o tom, že Disney studio Fox koupí a tím Marvelu spadnou X-Meni zpátky do klína. Takže se nejspíš nepočítalo s tím, že Dark Phoenix ságu nakonec uzavře a je otázkou, jestli s touhle vidinou měli tvůrci čas nějak pracovat. Faktem je, že se ve velkém přetáčelo, premiéra se dvakrát odkládala a stejně to nakonec nevyšlo.

Snímek o víkendu vyrazil do kin a v Americe propadl - otevřel za pouhých 32,8 milionů na druhém místě, což je s přehledem nejhorší výsledek série (nejslabším kusem byl do téhle chvíle druhý Wolverine s otvírákem za 53 mega). 136 milionů celosvětově je také bída, protože téměř půlka padla z Číny, kde mají hollywoodská studia menší podíl z tržeb. A to jsme ještě nezmínili mizerné ohlasy, kritické i divácké. Zkrátka a dobře, tohle neplánované finále bude současně nejhorším zářezem v sérii. O to víc člověk musí ocenit, jak se v Marvelu poprali s Avengers a že je dokázali úspěšně dovést až do finále (a to nejen komerčně, ale především z hlediska kvality).

Vítězem víkendu se stal animák Tajný život mazlíčků 2, který otevřel na prvním místě. I tady to ale na velké fanfáry není. Dvojka totiž debutuje se 48 miliony, což je víc jak o polovinu méně než kolik měl předchůdce (konkrétně to bylo 104). Nejspíš půjde, podobně jako v případě LEGO příběhu, o jednu z těch sérií, kde se diváci nadchli u prvního filmu, ale dál už se tématu nepotřebují věnovat. V Universalu každopádně navzdory úbytku diváků tratit nebudou - pokračování je vyšlo na 80 milionů a už nyní mají celosvětově 96.

Jak si vedly ostatní filmy, to zjistíte v našem kompletním žebříčku US tržeb.

X-Men: Dark Phoenix | Foto: Twentieth Century Fox
Tajný život mazlíčků 2 | Foto: Illumination Entertainment
-
-

Související články:

X-Men vs. Avengers – Předem prohraný boj?

Jak se stalo, že komiksoví favorité byli na stříbrném plátně poraženi svými kolegy, kteří na pultech obchodů hráli druhé housle?

Časová linka X-Menů pod drobnohledem aneb Jak si naši populární mutanti žili, žijí a žít budou?

V kinech nám momentálně běží nejnovější díl populární mutantí ságy X-Men: Dark Phoenix (2019). Možná by bylo dobré připomenout si kompletní dějovou linku...

Recenze: X-Men: Dark Phoenix - důstojné finále téměř dvacetileté komiksové ságy?

Dovolte mi začít poněkud neobvykle, několika zdánlivě nedůležitými drobnostmi:

Trailer: Oblíbení mazlíčci se vrací. Jaký bude jejich tajný život tentokrát?

Ještě před koncem školního roku (u nás 20. června 2019) vstoupí do kin animák "Tajný život mazlíčků 2", který navazuje na veleúspěšný první film. Ten...

Trailer: Harrison Ford obohacuje Tajný život mazlíčků 2 o svou milou povahu

Harrison Ford patří mezi největší frajery, jaké Hollywood pamatuje. Mimo jiné proto, že vždycky kašlal na nějaký hvězdný status. Ford bere herectví...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: