12.6.2019, 08:00

Steven Spielberg píše nový hororový seriál

Steven Spielberg se rozhodl, že po několika letech opět usedne za stůl a napíše scénář. Ovšem tentokrát se slavný režisér pustí do hororových vod. A nepůjde o nějaký ledajaký projekt. Tento je určený pro novou platformu jménem Quibi, jež odstartuje v dubnu příštího roku.

Vypadá to, že filmový průmysl se pomalu, ale jistě přesouvá z kinosálů do našich obrazovek, počítačů a mobilních zařízení. Různé placené služby totiž zajistí legální získání promítaného materiálu a navíc i trvalé a pravidelné zisky, na které řada lidí a v poslední době i mnoho studií slyší.

Steven Spielberg | Foto: DreamWorks

Zakladatelé služby Quibi jsou Jeffrey Katzenberg a Meg Whitman. Jejich služba je čistě zaměřená na mobilní zařízení, na nichž si budou moci lidé prohlížet krátká videa. Půjde tedy o zcela nový formát, který bude zaměřen na skutečnost, že lidé čím dál častěji koukají na pořady na svých mobilních zařízeních než na televizních přijímačích a sledují spíše kratší dobu, což jim vyhovuje z hlediska jízdy autobusem, tramvají, vlakem atd... Dvouhodinový program tak například bude rozdělen do většího počtu 7 až 10minutových kapitol. Během prvního roku tak chtějí tvůrdci Quibi dostat na svou platformu přes 7000 videí.

Steven Spielberg | Foto: DreamWorks

"Steven Spielberg přišel a řekl, že má super děsivý příběh, který by chtěl dělat," uvedl na adresu spolupráce Katzenberg. "Píše ho sám, už dlouho nic nenapsal, takže to, že začal psát, pro nás je fantastické." Spielbergův seriál by měl mít 10 - 12 kapitol, 6 je již napsaných. Jde o vlajkovou loď této nové služby a vzniká pod pracovním názvem Spielberg's After Dark. Zajímavostí ale je, že sám Spielberg si vyžádal, aby diváci mohli jeho pořad sledovat pouze o půlnoci. Do prohlížeče tak budou zabudovány hodiny a diváci budou mít omezený čas na zhlédnutí videa, které pak zmizí...

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka
Související filmy: Spielberg's After Dark
Související osoby: Jeffrey Katzenberg, Steven Spielberg

Související články:

První obrázek ze Spielbergovy West Side Story

Kombinace Steven Spielberg a legendární muzikál West Side Story je něco, co se jen tak nevidí. O lákadlo na diváky je proto postaráno a nyní se na svět...

Apple oficiálně představil konkurenci Netflixu a překvapivě u toho byl Steven Spielberg

Již nějakou dobu se ví, že Apple hodlá vstoupit do souboje streamovacích platforem vlastním obsahem. Tento týden službu pojmenoval - seznamte se Apple TV+.

Aquaman zatím sčítá pozitivní hlasy. DC se to snad konečně podařilo a možná za to může Spielberg i Star Wars!

Natáčet něco pod vodou je ohromná výzva nejen pro režiséra a celý štáb, ale i pro herce samotné (jen si zkuste pod hladinou otevřít oči nebo se zatvářit...

Od dinosaurů k mikroskopu. Spielbergova adaptace Mikra má nové scenáristy!

Michael Crichton a Steven Spielberg dali před 25 lety divákům Jurský park (1993) a nyní je možná zavedou do naprosto opačného světa, do mikro světa!

Indiana Jones: Steven Spielberg překvapil tím, koho by bral za náhradníka Harrisona Forda

Pátý Indiana Jones by se měl (konečně) začít točit již v dubnu příštího roku, přičemž se znovu do hlavní role vrátí Harrison Ford. Bude to ale naposledy.

Steven Spielberg si může gratulovat - Ready Player One je jeho největší hit za posledních 10 let

Nepřekvapivě se vítězem velikonočních svátků v rámci (nejen) amerických tržeb stala očekávaná sci-fi novinka Stevena Spielberga Ready Player One: Hra začíná.

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: