10.6.2019, 14:47

TOP kina ČR: Počasí neporučí ani nejsilnější z mutantů X-Men

TOP kina ČR: Počasí neporučí ani nejsilnější z mutantů X-Men
X-Men: Dark Phoenix | Foto: CinemArt CZ

Slunečný víkend nepřál kinům, když na dvacítku nejnavštěvovanějších titulů přišlo méně než 100 tisíc diváků. Kolik jich ukořistili premiérově uvádění X-Meni, rodinné Psí poslání 2 nebo Zloděj otázek s Pavlem Liškou nebo Miroslavem Krobotem?

5. JOHN WICK 3 (země vzniku: USA)

Tržby 1 milion 111 tisíc korun / návštěvnost 6.536 diváků

Necelý měsíc je v českých kinech třetí John Wick s tváří Keanu Reevese. Série nabrala správný akčně-vizuální směr a kritiky nejčerstvější přírůstek znovu oslnil. S tržbami a návštěvností je to však horší; celkové statistiky dávají dohromady necelých 118 tisíc diváků a něco málo přes 17 milionů korun. Celosvětová čísla dávají výsledných 252 milionů dolarů.


4. ROCKETMAN (Velká Británie, USA)

Tržby 1 milion 217 tisíc korun / návštěvnost 7.541 diváků

"Rakeťák" Elton John skončil druhý víkend od premiéry čtvrtý. Mystifikačně pojatý muzikál zaujal tuzemské recenzenty, ale na komerční úspěch megahitu Bohemian Rhapsody (2018) nenaváže ani omylem - za necelé dva týdny má na kontě jen 28.400 diváků a 4 miliony 455 tisíc korun. Škoda.


3. ALADIN (USA)

Tržby 1 milion 714 tisíc korun / návštěvnost 10.617 diváků

Hraně-triková disneyovka z orientu od režiséra Guye Ritchieho skončila třetí. Ti, co pamatují animovaného Aladina (1992), nemohou novince přijít na jméno. O vyloženém propadáku se však hovořit nedá. Celosvětově má snímek s rozpočtem 183 milionů dolarů v rámci tržeb na kontě 604 mega.


2. PSÍ POSLÁNÍ 2 (USA)

Tržby 1 milion 745 tisíc korun / návštěvnost 12.116 diváků

Zvířata táhnou. Po Psím poslání z roku 2017 je tady volné pokračování s roztomilým chlupáčem, který žije několik životů, převtěluje se a střídá majitele a lidské parťáky. Lehce vyčerpané téma stačilo o premiérovém víkendu na druhé místo žebříčku Top 20 tržeb a návštěvnosti Unie filmových distributorů.


1. X-MEN: DARK PHOENIX (USA)

Tržby 3 miliony 526 tisíc korun / návštěvnost 21.476 diváků

Žádné překvapení se nekoná. Vrchol žebříčku obsadili X-Meni se svým "finálním" dobrodružstvím Dark Phoenix. Kritiky byly poměrně vlažné (na RottenTomatoes uvádějí jen 23 procent kladných recenzí), od vyvrcholení série by si novináři představovali působivější záležitost. V rámci slabého víkendového žebříčku však X-Meni přesvědčivě vládli.

TvMiniUni: Zloděj otázek | Foto: Bontonfilm

Jak se vedlo dalším čtvrtečním novinkám? Do Top 20 se dostala už pouze jedina, tuzemský rodinný snímek TvMiniUni: Zloděj otázek (2019) kombinující živé herce s animovanými prvky. K dispozici měl 69 kin, do kterých přišlo 681 diváků (méně než 10 na kino). Tržby činily necelých 97 tisíc korun. Film obsadil patnáctou příčku.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Premiéry v kinech: Soumrak superhrdinů, nesmrtelný pes a Krobot mezi mrkvemi

Budeme se loučit s X-Meny, vzpomínat na Miloše Formana nebo se dojímat u druhého Psího poslání. Do kin míří pět novinek a jedna restaurovaná klasika...

Recenze: X-Men: Dark Phoenix - důstojné finále téměř dvacetileté komiksové ságy?

Dovolte mi začít poněkud neobvykle, několika zdánlivě nedůležitými drobnostmi:

Recenze: Rocketman - lepší hudební film než diváky opěvovaný Bohemian Rhapsody?

Při recenzi nového životopisného muzikálu o Eltonu Johnovi (Taron Egerton) budu muset několikrát zmínit nedávný hit Bohemian Rhapsody. Budu muset, i když...

Liška na babetě, Krobot mezi mrkvemi. Čeští herci jsou pro každou legraci

Po 144 odvysílaných dílech pořadu TvMiniUni se na přání dětských diváků rozhodli jeho tvůrci přesunout televizní pořad na plátna kin a napsali originální...

Ankety

Raději bych viděl/a...
  • Úplně novou adaptaci Běžícího muže
  • Pokračování filmu z roku 1987

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: