Trailer: Jak sportovec s mozkem génia pátral po atomové bombě

Trailer: Jak sportovec s mozkem génia pátral po atomové bombě 7 obrázků v galerii
The Spy Behind Home Plate | Foto: trailer
Ty nejlepší příběhy nepíší scenáristé, ale sám život. Dokladem jsou osudy židovského sportovce, génia a špióna Moea Berga, který po ukončení aktivní baseballové kariéry pomáhal severoamerické tajné službě při zjištování informací ohledně nacistického vývoje atomové bomby.
The Spy Behind Home Plate

Moe Berg, původním jménem Morris, se narodil 2. března 1902 a zemřel 29. května roku 1972. Američan s židovskými kořeny byl baseballovým hráčem na pozici "catcher" (chytač), který vynikal svou genialitou. Vystudoval několik prestižních univerzit, mluvil sedmi jazyky a tak se po aktivní kariéře vydal coby prvotřídní špión do světa. Po útoku na Pearl Harbor a vstupu USA do 2. světové války mapoval strategická japonská města, ale jeho hlavním úkolem se stala špionáž na evropském území během války a zjišťování informací o aktuálním vývoji nacistického jaderného programu.

Několik týdnů před uvedením celovečerního hraného dramatu o Moeovi Bergovi, které se natáčelo na našem území s "mravenečkem" Paulem Ruddem v hlavní roli pod názvem The Catcher Was a Spy (zatím bez českého distributora), vstoupil do světové distribuce dokument věnující se geniálnímu špiónovi s duší sportovce. Vystupují pamětníci a badatelé, takže pro ty, co se nenechají opít hollywoodským melodramatem, ale dávají přednost faktům a zajímavým detailům, bude určen právě dokument The Spy Behind Home Plate.

The Spy Behind Home Plate | Foto: trailer
Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist