7.6.2019, 12:00

Český film ve světě: Uhrane radost ze života, pokřivené vztahy nebo setkání se smrtí?

Český film ve světě: Uhrane radost ze života, pokřivené vztahy nebo setkání se smrtí? 4 obrázky v galerii
Pouštět draka | Foto: ASFK
Mezinárodní filmový festival ve francouzském Annecy, který se specializuje výhradně na animované filmy, uvede tři české krátkometrážní snímky. Filmy "Dcera", "Spolu sami" a "Pouštět draka" zařadili organizátoři festivalu do soutěžních sekcí. Festival začne v pondělí 10. června a skončí v sobotu 15. června 2019.
Pouštět draka | Foto: ASFK

Česko-slovensko-polský koprodukční snímek režiséra Martina Smatany nazvaný Pouštět draka, který byl úspěšně uveden na letošním MFF Berlinale v sekci Generation, zařadil festival v Annecy do soutěžní sekce Young Audiences Short Films in Competition. Film pojednává o domku na kopci, v němž žije chlapec se svým starým dědou. Je podzim a vítr čím dál tím víc znepříjemňuje starému muži život. Naopak malý chlapec si počasí užívá a touží létat vysoko v oblacích...

Dcera | Foto: MAUR film

Snímek Dcera režisérky Darii Kashcheevy, který diváci uvidí v sekci Graduation Short Films in Competition, se věnuje komplikovanému vztahu mladé dívky a jejího otce. Převládne vzpomínka na otcovu lhostejnost nad touhou po lásce? Podaří se jim získat zpět ztracený vztah?

Spolu sami | Foto: Státní fond kinematografie

Třetím z trojice českých zástupců na francouzském festivalu bude film Spolu sami režisérky a studentky pražské FAMU Diany Cam Van Nguyen. Krátký snímek pojednávající o životě po ztrátě milované osoby je kombinací hraných a animovaných pasáží. Film sleduje trojici mladých lidí, kteří byli předčasně vystaveni kontaktu se smrtí blízké osoby. Snímek se letos představil divákům festivalu v Rotterdamu a získal cenu pro nejlepší experimentální dokument na MFDF Ji.hlava 2018.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články