EVUKE
EVUKE 26. 11. 2019 13:25
TI LIDI CO TO PÍŠOU TY SERIE
0
0
Lukass.M
Lukass.M 17. 6. 2019 09:55
Jenom krátce :D

Šílenství Deanerys dobře ukrývala za masku "Matky". V Západozemí nebyla nikomu "Mhysou" a tak pro ní všichni byli jen bezejmený ... NPCčka jejichž osudy jsou jí fuk a víc jí zajímá reputace kterou si jejich vyvražděnim udělá. Když ji budete sledovat znovu, zjistíte že si bezohlednost ukrytou za hodnou holkou pěstuje už od Qarthu.

Jon Sníh. Podle mne byl vrácen zpět, aby se Arya dostala k Nočnímu Králi. Na sever místo na jih šla jen kvůli Jonovi na Zimohradě, Zimohrad bránila jen kvůli rodině a kolem nemrtvého draka se do božího háje prosmekla jen proto, že se drak chystal sežrat Jona.
Btw. zachránil ji i Berik Dondarion - taktéž navrácený ze smrti.

btw.
SLÁVA MOŘSKÉ VLČICI, MSTITELCE RODU STARKŮ, POKOŘITELCE ARMÁDY MRTVÝCH !!!
1
1
EVUKE
EVUKE 26. 11. 2019 13:25
TO NEBYLO KRTKE DAVAM PALEC DOLU
0
0
Blatouch72
Blatouch72 16. 6. 2019 20:33
Chyba byla, že scénář předběhl knihy.
2
0
airoch
airoch 16. 6. 2019 20:06
O šílenství Daenerys se nebudu bavit, to bylo prostě jen šílenství scénáristů kteří to neuměli podat a se scénářem si vytřeli zadek aby mohli jít dojebat Star Wars které už dávno skončili. Všechny ty tzv. náznaky dokazovali a dokazují stále jen to, že se Daenerys vždycky rozhodla pro tu možnost, která neublížila nevinným lidem, odstranila nepřátele, získala popularitu, armádu a že jednou bude trůní sál zničen, ne jak a ne město.

Těch chyb a nedotažených věcí je tam mnohem víc. Osobně mě asi nejvíc iritují ty katapulty v první linii při bitvě o Zimohrad s armádou mrtvých. Pokud měly být katapulty v první linii od začátku, mohli se na ně klidně vykašlat úplně a spíš posílit obranu hradeb které brání jen ručními zbraněmi. Ohnivý příkop mohl být od začátku jen zdržení, nic víc. S takovou přípravou mi pak ani nepřipadalo divné, že tu bitvu skoro projeli chvíli po začátku.
Cestování Ohaře a Aryi za Cersei. Tak docela jsem nepochopil co vlastně způsobilo že do králova přístaviště dorazili až ve chvíli kdy už byla armáda prakticky před městem, které se v reakci na to uzavřelo. Jestli vyrazili s armádou, mohli jí kdykoliv předjet a na koni dorazit mnohem dřív než by dorazila armáda jejíž větší část jde pěšky. Na pokus o odstranění Cersei měli spoustu času a spoustu času na přípravu. Zřejmě pokles inteligence jako u všech ostatních postav.
No a stále vůbec nevím kdo, nebo spíš co byl Hora, který je zřejmě nesrmtelný.
Dál to nemá cenu rozebírat. Než jedna zkrácená serie to měli být 2 normální, kde se všechno v klidu a v pohodě mohlo vyřešit, místo aby z toho udělali takovouhle nedotaženinu. To jak to skončilo, mi vůbec nevadí, ale to zpracování je nejslabší ze všech serií. Myslím že jestli to přihlásí do soutěže o nějaké ceny, tak něco vyhrají leda herci. Mě tedy poslední serie přesvědčila jen o tom, že až budou všechny díly, tak si tu knížku přečtu. Mám první dvě už dlouho, ale bylo tam tolik postav že se mi to číst nechtělo, tak teď mám alespoń důvod se k tomu vrátit ;)
2
1
Derfel
Derfel 16. 6. 2019 20:25
Šílenství Daenerys by se dalo pochopit, když si uvědomíš, že přišla o draky, koukala se jak ji nemrtví masakrují Neposkvrněné i Dothraky a navíc někdo do koho se zamilovala je nakonec její příbuznej, který má větší nárok na trůn než ona sama. Prostě ji ruplo v kouli. Takhle jsem to viděl já, ale dá se o tom diskutovat. Jinak ta bitva o Zimohrad mě taky vadila. Podle toho, jak tam byla ta armáda nemrtvých představena, tak bych čekal, že nikdo z těch před hradbama nemůže mít šanci na přežití a pak v dalším díle vidíme, že to tak hrozný ani nebylo. Nad těma časovýma přesunama bych se ani nezamýšlel. Viz. bitva za zdí, kam přiletěla Daenerys zachránit Jona a přišla o draka. Během chvilky stihl od nich pták se vzkazem doletět za ní a ona pak s drakama za zed. Ale k tomu se tvurci vyjadřovali, že to byl umysl aby se to prostě netáhlo. Jinak Hora byl Ohařův bratr, který zemřel v souboji v 1. nebo druhé serii a nasledně přiveden k životu jako to monstrum pomocí temných sil.
2
0
airoch
airoch 17. 6. 2019 18:09
Už jsem četl pádnější důvody a ani ty mě nepřesvědčily. Hlavně proto, že nikdy žádné z nich neměli na svědomí obyvatelé města, protože takové žádné nebyli. Když jí bylo tak líto jejích vojáků, tak to že podpálila město do kterého zrovna pronikají byla akorát další hovězina, ale to pochybuju když je hnala z jedné bitvy hned do další. A hlavně s úhlavním nepřítelem na dohled, to prostě nedávalo vůbec žádný smysl. Důvody které vyjmenovává Tyrion měly všechny na svědomí buď určité osoby, nebo věci se kterými se ale nedalo nic dělat. Klidně to všechno mohlo proběhnout, mě by to nevadilo, ale prostě k tomu chybí nějaký logický důvod kromě toho že jí lusknutím prstů z ničeho nic přeskočilo, protože přesně tak to vypadalo a to prostě nestačí a je to blbost. Daenerys celou dobu používala mozek až do doby než jí ho z ničeho nic scénáristi vypnuli a to spolu s paradoxy které vznikly těmi posuny jak říkáš a nedomyšlenými hloupostmi pohřbilo tu serii opravdu neskutečným způsobem. Nějaké kelímky a flašky už jsou pak jen vtipný detail. Popravdě řečeno, poslední díl už jsem si pustil jen z povinnosti a s maximální nechutí se na to ještě vůbec dívat. Bylo mi jasné že Daenerys někdo zabije, že Jon Snow nebude král protože k tomu projevoval maximální nechuť a že nikdo další vlastně nemá na to získat trůn tak aby ho udržel, takže ať bude král kdokoliv, nebude to vlastně vůbec ničím zajímavé. Trapný výsledek 9-ti letého konfliktu o trůn....
0
0
airoch
airoch 17. 6. 2019 18:12
Ale jak vždycky říkám, můžeme být rádi, že se vůbec nějaké kladné postavy dožili konce. To je jediné plus osmé serie ;)
0
0
Emma3
Emma3 17. 6. 2019 22:19
Odpověď na to, proč se Daenerys zachovala v Králově Přístavišti tak, jak se zachovala a není na tom nic nelogického ani nedotaženého, dal všem divákům i Jonovi Tirion v jedné jediné větě, kterou vyslovil v posledním díle. Pokud to nestačilo, parafráze je asi taková, že Daenerys nikdy nebyla světicí a hrdinkou, která by nezištně pomáhala slabým a utiskovaným. O ty jí šlo až v x-té řadě i když sebe (a zjevně i okolí) přesvědčila o opaku. Ve skutečnosti ale vždy akorát odstraňovala ty, kdo jí stáli v cestě k cílům, které si vytyčila. Taková zkrátka byla, takovou ji lidé, jejichž osudů se dotkla milovali (i nenáviděli). Jediný rozdíl mezi tím, co dělala dřív a co předvedla teď, byl tudíž v tom, že do té doby jí v cestě (příhodně) stáli ti "zlí" nebo chceš-li "vinní" (v překladu "ti, které postavy i diváci vnímali jako zlé a vinné" viz. její bratr, čarodějnice co zabila Khala, všichni otrokáři, zatvrzelí vůdci Dothraků atd). Nyní jí ale v cestě stáli ti "hodní" nebo chceš-li "nevinní" (v překladu: "ti, co se k ní nepřidali, hned jak překročila úzké moře, dál dobrovolně "trpěli" pod útlakem tyranů a nakonec se vzdali až ve chvíli, kdy už neměli jinou možnost-ne jako dříve otroci, kteří své pány včas svrhli"). Tečka. Nic víc v tom není, nikdy nebylo a ani nikdy nebude a k pochopení, nebo spíše přijetí téhle pravdy stačí jen odložit ego a přiznat (nebo spíš uznat), že tentokrát jsme to byli i my diváci (a ne jen postavy), kdo se nechali dějem seriálu oklamat a stali se "oběťmi" onoho drsného zvratu, pro který vždy byla GoT tak adorovaná. I když... i ten "zvrat" je diskutabilní, protože dle mě (jakožto někoho, kdo zhlédl všechny série prvně a naráz a vyhnul se tedy všeobecnému hypování i rokům zbožňování postav a spřádání teorií) zrovna Daenerys byla ukázkovou socioapatkou od 1.epizody a otázka tak nikdy nezněla JESTLI jí hrábne, ale spíš KDY jí hrábne. A kdo to na ní neviděl od pvní minuty, vidět to akorát tak nechtěl.
0
0
Mixam
Mixam 16. 6. 2019 13:49
Pardón, ale ten článek psal zřejmě někdo, kdo to nejspíš neviděl?
Osobně s tím, jak celý seriál skončil nejsem spokojen, ale zrovna tenhle článek samotný bych nazval velkou chybou.
...Armáda nemrtvých - záhadný původ je jako co? Stvořil je Night King, co je na tom záhadného, důvod existence je ten, že je to jeho armáda. Původ NK i jeho záměr byl vysvětlen. Nicméně kdyby je ze seriálu vypustili, mohli to významně zkrátit, strašně to s nimi ve finále odfláknuli.
...Původ Jona Sněha i jeho oživení - za 1. není to Jon Targaryen ale Aegon Targaryen. Důležité to bylo pro vysvětlení proč s ním draci nemají problém, proč na nich mohl létat. Dále po tom co to zjistil i on, tak vývoj Dany, bez toho by nakonec nezešílela. Bez jeho oživení by nebyla bitva bastardů, nikdo by lidi nesjedotil proti nevýznamným White Walkers, atd..
...Branem Starkem - Povaha vrány je zkráceně to samé co chtěl NK zníčit a to je studnice vědomostí lidstva. Děti lesa ho stvořili pro boj proti lidem vše bylo lehce vysvětleno. Proč se Bran stal králem nechápu, nemám s tím problém. Nicméně ze začátku tvrdil že o nic nestojí a najednou byl jeho cílem post krále?
...Sam Tarly - Proč asi bral všechny ty knihy. Věděl o WW a chtěl se z těch knih dozvědět něco, co by jim pomohlo v boji.
...Daenerys - byla tam spousta náznaků, ale zlom přišel po všem co se na konci stalo, to se dá celkem pochopit a očekávala to spousta lidí. Zemřela ji nejlepší kamarádka, Jon ji odmítá a většina ji chtěla zradit.
3
0
Miňonka
Miňonka 16. 6. 2019 17:54
Dobrý den, samozřejmě se vám článek nemusí líbit, ale ráda bych reagovala na vaše výtky, u armády nemrtvých je mnoho záhat, jistě, tvoří je NK, ale kde se berou ty symboly? Proč je staví a jaký k nim mají vztah? Pak je tu právě otázka toho, proč ho Dětli lesa stvořili? Právě ony přeci žijí s Tříokou vránou a chární ho, musel vědět, co se stane. Tyto věci jsou prostě nedotažené a jak jste sám uvedl, dost to s nimi odflákli, dělají se s nimi celý seriál a pak bum a sbohem a šáteček, nic dalšího. Je tu samozřejmě možnost, že Tříoká vrána toto celé plánoval, že Nočního krále chtěl stvořit, jelikož se od začátku chtěl stát králem, ale proč a proč tak složitě? U Jona se omouvám za toho Aegona, to je chyba, promiňte, uznávám, ale to že je Targaryen ještě neznamená, že automaticky může osedlat draka, v seriálu je několikrát naznačeno, že vlastního draka by si přálo mnoho obyvatel Západozemí, včerně Tyriona a Bran se dokonce o získání dračího vejce pokouší... Mít draka nemusí být proto nutně spojeno s rodem Targaryenů, s ježděním na nich nevím, to bychom asi hádali... A Bitva bastardů byla epická, to máe pravdu, Jon v seriálu být musel, s tím souhlasím, ale proč ho vůbec zabíjeli? Jistě řeknete, že Noční hlídka cítila zradu, ale co se týče následujících událostí to k ničemu nebylo, čarodějka byla vyhnána, protože upálila nevinnou princeznu, musel být nesmyslně oběšen malý kluk, který předtím bodl do jeidného čestého člověka široko okolo... chápu, že se Martin i HBO snaží všechny šokovat a že šlo o super konec celé řady, která diváky přikovala k sedačkám se sprostou hláškou na rtech, ale s ohledem na výsledké události to bylo dost zbytečné. Jistě je tu prvek s předpovězeným princem, ale i tak, ve finále je sjednotil Jon Sníh, o předpovězeném princi u jeho prohlášení králem nikdo neřekl ani slovo... U Sama máte pravdu, omlouvám se.
4
0
Miňonka
Miňonka 16. 6. 2019 18:00
A co se týče Daenerys jde právě o problém s těmi náznaky, celou dobu seriálu byla vykreslována jako někdo, kdo se dokáže se svou ztrátou vyrovnat jako nikdo jiný, Khal Drogo, jejich dítě, všechno dokázala využít k tomu, aby přežila dosáhla toho, co chce. Svého milence opustila bez mrknutí oka a podle vlastních slov u toho nic necítila. Jistě smrt Missandrei byla velkou ránou, ale asi ne větší než ztráta manžela nebo dítěte a to že ji Jon odmítá? Máte pravdu, už se toho nakupilo moc, to normální člověk ustát nemůže, ale zůstalo jen u náznaků, smaozřejmě v reálném životě také člověku rupne v bedně náhle, ale postava tohoto seriálu s tímto materiálem, pozadím a vším tím kolem si zasloužila víc.
3
0
Derfel
Derfel 16. 6. 2019 18:47
Nočního krále stvořili Děti lesa, když do jejich země přišli První lidé a vedli s nima válku. Byl to původně člověk, kterýmu do hrudi vtlačili dračí sklo a proměnil se. Je to prostě zbran, která byla vytvořena, aby zničila lidi. Ale patrně se jim to trochu vymklo z rukou, protože ani oni sami je pak nebyli schopný zničit a nemrtví zabíjeli i Děti lesa.. A když se během Dlouhé noci objevila armáda nemrtvých, tak se pak první lidé a Děti lesa spojili a zahnali je zpátky na sever a byla postavena zed. Víceméně tohle se dá v seriálu zjistit. Symboly bych nijak vůbec nepřecenoval. Prostě tam jsou asi tak, jako si někdo na zed čmárá kosočtverce nebo něco podobnýho. Možná v knihách mají větší význam. A co se Brana týká, nikde jsem nenarazil na zmínku, že by znal budoucnout. Možná mě to ušlo, to nevylučuju, ale podle mě on neví všechno. On jen má přístup k tomu, co už se stalo, ale musí se na to soustředit. Viz. situace ohledně jeho původu. On si myslel, že Jon je bastard Targaryenů a teprve když ho Sam upozornil, že není, tak uviděl pravdu.
2
0
Derfel
Derfel 16. 6. 2019 18:48
Teda ne jeho původu, ale Jonova původu.
2
0
Emma3
Emma3 17. 6. 2019 22:44
Ona se ale se svými ztrátami i tentokrát vyrovnala a dál za svým cílem šla. Jen se holt jejím přisluhovačům (některým) a nám divákům (některým) nelíbilo, jakým způsobem to proběhlo. To ale není ukazatel toho, co je v ději správné a logické. A už vůbec ne pro takovouhle postavu. A přesně to, že při opouštění svého milence ani okem nemrkla, je klíčem ke všemu. Už od samého začátku jen výjimečně brala v potaz emoce ostatních, zvláště když se neslučovaly s těmi jejími (popřípadě figurovaly v situaci, kdy ona sama žádné necítila a komplikovaly jí život).
Na konci se chtěla stát královnou, všechny osvobodit od tyranů a spravedlivě jim vládnout. Lidé v Západozemí to ale viděli jinak, nechtěli se jí doborovlně podřídit a svým postojem jí připravili o spoustu věcí, které taktéž chtěla (přátele, draky, milence, atd.), tak je holt musela "osvobodit a ovládnout" jediným možným způsobem... Tím definitivním. Ona jim přeci nabídla jinou cestu. To, že po ní, na rozdíl od mnohých obyvatel Zálivu Otroků, nešly, byla podle ní jejich smůla. Však otrokářům taky dala šanci otroky propustit. Neudělali to, tak skončili, jak skončili. Dothrackým vůdcům taky dala šanci se k ní připojit. Nechtěli, tak se rožnilo. Rozdíl pro ni nebyl v tom, zda byli v okamžiku smrti "vinní" nebo "nevinní", i když si to tak ve chvílích příčetnosti omlouvala a fakt tomu věřila. Rozdíl byl jen v tom, jak moc jí zrovna překáželi a jak moc za ně někdo z těch, na které byla ochotná dát, orodoval, nebo neorodoval. Za ty v Králově Přístavišti bohužel v oné rozhodující chvíli neorodoval nikdo (a před tím většinou jen ti, kteří jí v jejích očích už mockrát zradili či radili špatně).
0
0
Mixam
Mixam 17. 6. 2019 13:19
Derfel už to napsal za mě ohledně Dětí lesa a původu/účelu NK..
Symboly od začátku v seriálu nemají valný význam, spíš jsou tam jen jako boom... WW se blíží.
Targeryen a draci, jejich rod je líčen jako "páni draků". Jasně lidé by draka chtěli, ale draci na sebe jako samotného jezde možná nikoho jiného nepustí. Další duvod je to, že by ho na konci nepustil za Dany aby ji mohl zabít. Bran by ho možná dokázal ovládnout, nic z toho ale už nezjistíme.
Jon musel také zemřít, aby mohl odejít od noční hlídky. Sice byl Velitel, ale nikdy by možná neodešel, když byl vázán přísahou. Smrt ho sprostila hlídky a tak si mohl dělat co jen chce.
Věštba je hlavně obsahem knih, sice v seriálu něco na to téma zmíněno bylo, ale čekat se to nedalo.
Tříoká vrána, pokud se nepletu, zmíněno bylo že vidí jen minulost a současnost.. nic o budoucnosti, takže by nic co se ve finalé mělo stát vidět neměl. Druhá část o Dany, náznaky podle mě byly vidět někde o té doby, co otrokáře nechala přišpendlit na kříže, ale ono možná i dříve v těhle místech mi to trošku splývá.

Jeden z hlavních důvodů, proč to mnohým nedává smysl, jiní si dokáži něco domyslet nebo lépe číst mezi řádky je to, že chybí předloha knih a od té doby ten seriál neměl takové kvality jako na začátku.

Reagoval jsem na článek hlavně z toho důvodu, že většina těch "chyb" je v seriálu vysvětlena. To vede k tomu, že to pak chyby nejsou, příště by to chtělo více zavzpomínat na dějem.
0
0
tomas-zmek
tomas-zmek 16. 6. 2019 11:23
Rudá bašta nebyla nikdy dobita. To co tu píše autorka se stalo tak, že přijeli Lanisterští vojáci a sám král je vpustil do města s tím, že se jedná o spojence. Oni toho pak využili, protože věděli, že Robertova rebélie skončí výhrou.
2
0
Miňonka
Miňonka 16. 6. 2019 18:02
I u Troje se uvádí že byla dobyta...
3
0
Lukass.M
Lukass.M 17. 6. 2019 10:20
Vlastně dobyta byla, ale ne v seriálu. Tedy... možná tam ta zmínka padla, fakt nevím.

Každopádně byla dobyta roku 130 Rhaenyrou Targaryen během tance draků. (její otec ji jmenoval svojí nástupkyní ještě než se mu narodil syn. po tom co se mu narodil syn svoje rozhodnutí nezrušil. velká část říše chtěla dodržet nástupnictví nejstaršího syna, přestože Rhaenyra byla Velice oblíbená)
1
0
Derfel
Derfel 16. 6. 2019 10:03
Taj nevím, ale hnedka první "zahadě" pro autora ohledně původu nemrtvých je věnován Branův flashback během jeho zaučování na Tříokou vránu...
2
0
jan-fero-fabera
jan-fero-fabera 16. 6. 2019 09:49
Kdyby autor článku každou serii sledoval aspoň třikrát a pozorně, tak by na většinu otázek našel aspoň částečnou odpověď.
2
0
sexipsik
sexipsik 16. 6. 2019 09:15
Stačilo by se nad jednotlivými body trochu zamyslet. Nemám nejmenší chuť to tady sáhodlouze rozebírat, jako kolega profik. Tenhle článek je hodně hodně podprůměrný.
3
0
profik
profik 15. 6. 2019 21:31
Většinou se dá asi s námitkami souhlasit, ale u Jona Sněha spíš ne. To, že je Targeryen je určitě důležité, jednak by asi jinak nemohl osedlat draka, což bylo vcelku důležité při bitvě proti nemrtvým na Zimohradu mimo jiné. A kdyby nebyl Targeryen a synovec Daenerys, patrně by se nesnažil vyhnout intimnostem s ní, jí to tak nějak nevadilo, naproti tomu to byl pro něj nezvyk a nedokázal se s tím srovnat. A že b byl upozaděn? S tím absolutně nesouhlasím. I po oživení je to jedna z klíčových postav a hrál důležitou roli při bitvě bastardů (která mimochodem tu bitvu s nemrtvými hravě strčí do kapsy) a pak na konci, kdy zbaví svět nebezpečné tyranky.
Přerod Daenerys mohl být podán líp, ale náznaky tu byly už dávno, že ta blonďatá královna nemusí být až takový andílek, jak se zdálo. A určitě jí ublížila a do toho tyranského módu přivedla řada nešťastných událostí, která ji potkala, kdy vlastně přišla prakticky o všechny lidi, na kterých jí záleželo a kterým záleželo na ní.
4
0

Ankety

Na který premiérový (5. 3. 2020) film půjdete do kina?
  • Frčíme
  • Neviditelný
Sdílet tuto stránku: