Trailer: Matt Damon posílá vychrtlého Christiana Balea do motoristické války

Trailer: Matt Damon posílá vychrtlého Christiana Balea do motoristické války 4 obrázky v galerii
Na plný plyn | Foto: 20th Century FOX / trailer
Máme tady lahůdku pro fanoušky rychlých (a krásných) automobilů, moderní historie a kvalitní filmařiny. Tvůrci motoristického dramatu "Na plný plyn" představili první video, v němž se Matt Damon chopí role konstruktéra a Christian Bale usedne do kokpitu vozu FORD GT40 v památném závodu Le Mans.

O čem to je: Le Mans je pomyslným trojbojem motoristických závodů, čtyřiadvacetihodinovým testem výdrže, nervů a konstrukčních dovedností jednotlivých stájí. Roku 1966 se americká společnost FORD rozhodla konkurovat Ferrari a vyslala na okruh model GT40, který zkonstruoval Carroll Shelby (Matt Damon) a usedl do něj neohrožený Brit Ken Miles (Christian Bale). Co předcházelo samotnému závodu? A jak vyčerpávající "čtyřiadvacítka" v památném roce 1966 byla?

Na to odpoví celovečerák uznávaného režiséra Jamese Mangolda Na plný plyn, který se do českých kin podívá prvně 14. listopadu roku 2019. Trailer a plakát je venku, tak se pokochejme. Uvidíme, zda tvůrci vzdají poctu závodníku Kenu Milesovi, jehož jen pár týdnů po památné jízdě stihla tragická událost.

Režisér James Mangold (Logan: Wolverine) se během natáčení rozhodl co nejvíce využít skutečných vozů a dát tak přednost před prací trikařů. Christian Bale opět potvrdil, že se na roli připravuje dlouhé měsíce dopředu. Po "obtloustlém" politikovi Chaneym, jehož ztvárnil v na Oscara nominovaném dramatu Vice (2018), musel do role automobilového závodníka opět shodit desítky kilogramů.

Christian Bale | Foto: 20th Century FOX / trailer
Na plný plyn | Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures
Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist