Víte, že byl Clint Eastwood dva roky starostou v Kalifornii? Důvod neuhodnete

Víte, že byl Clint Eastwood dva roky starostou v Kalifornii? Důvod neuhodnete 9 obrázků v galerii
Bílý lovec, černé srdce | Foto: Warner Bros.
Clint Eastwood se u diváků zapsal jako představitel drsňáků, kteří zvládnou vyřešit téměř každou situaci (a rozhodně se nenechají něčím jen tak zastrašit). Následující historka je potvrzením toho, že Eastwood si na něco takového jen nehraje.

Clint Eastwood se kdysi přestěhoval do městečka Carmel v Kalifornii a místo si natolik zamiloval, že se v něm rozhodl nejen žit, ale rozjet i podnikání. V roce 1971 si otevřel hospodu Hog's Breath Inn a o nějakou dekádu později ji chtěl rozšířit. A narazil u úřadů. Tehdejší zkostnatělé osazenstvo radnice mu neustále házelo klacky pod nohy. Úředníci vůbec postrádali nějakou pružnost - město ve vývoji stagnovali a například byl stále držen v platnosti absurdní zákon z roku 1929, který nepovoloval podávat zmrzlinu do kornoutů.

Eastwooda přístup radnice natolik otrávil, že se 30. ledna 1986 rozhodl udělat to, co dělá Clinta Eastwooda Clintem Eastwoodem - místo, aby si jen stěžoval, vydal se do boje o post starosty. Přihlášku podal na poslední chvíli, bez větších obtíží vyhrál, a když nastoupil do úřadu, nechal všechny neschopné úředníky vyházet, zrušil zákaz s kornouty a rozšířil si hospodu.

Eastwood byl starostou Carmelu dva roky a přestože měl jako herec/režisér napilno, vždy se o víkendech vracel na zasedání a staral se o vylepšování města. To vše za 200 dolarů měsíčně, které šly na charitu. Později znovu nekandidoval, protože mu nešlo o kariéru v politice. Jen potřeboval udělat pořádek ve "svém městě", z pozice prostého občana to nešlo a tak situaci vyřešil způsobem, který by většinu lidí asi nenapadl. Prostě frajer.

Clint Eastwood | Foto: Warner Bros. Pictures
Clint Eastwood | Foto: Warner Bros. Pictures
Ankety
Na který premiérový (5. 3. 2020) film půjdete do kina?
Frčíme
Neviditelný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist