Kus historie: Vzpomínka na to, když byl drsný Harry starostou Kalifornie

Kus historie: Vzpomínka na to, když byl drsný Harry starostou Kalifornie 10 obrázků v galerii
Clint Eastwood | Foto: Warner Bros.
Clint Eastwood se u diváků zapsal jako představitel drsňáků, kteří zvládnou vyřešit téměř každou situaci (což si můžete dnes večer snadno ověřit v televizi Náhlým úderem neboli v pořadí již čtvrtým filmem, kde se ujal Harryho Callahana). Následující historka je každopádně potvrzením toho, že Eastwood si na něco takového jen nehraje.

Clint Eastwood se kdysi přestěhoval do městečka Carmel v Kalifornii a místo si natolik zamiloval, že se v něm rozhodl nejen žit, ale rozjet i podnikání. V roce 1971 si otevřel hospodu Hog's Breath Inn a o nějakou dekádu později ji chtěl rozšířit. A narazil u úřadů. Tehdejší zkostnatělé osazenstvo radnice mu neustále házelo klacky pod nohy. Úředníci vůbec postrádali nějakou pružnost - město ve vývoji stagnovali a například byl stále držen v platnosti absurdní zákon z roku 1929, který nepovoloval podávat zmrzlinu do kornoutů.

Eastwooda přístup radnice natolik otrávil, že se 30. ledna 1986 rozhodl udělat to, co dělá Clinta Eastwooda Clintem Eastwoodem - místo, aby si jen stěžoval, vydal se do boje o post starosty. Přihlášku podal na poslední chvíli, bez větších obtíží vyhrál, a když nastoupil do úřadu, nechal všechny neschopné úředníky vyházet, zrušil zákaz s kornouty a rozšířil si hospodu.

Eastwood byl starostou Carmelu dva roky a přestože měl jako herec/režisér napilno, vždy se o víkendech vracel na zasedání a staral se o vylepšování města. To vše za 200 dolarů měsíčně, které šly na charitu. Později znovu nekandidoval, protože mu nešlo o kariéru v politice. Jen potřeboval udělat pořádek ve "svém městě", z pozice prostého občana to nešlo a tak situaci vyřešil způsobem, který by většinu lidí asi nenapadl. Prostě frajer.

Náhlý úder | Foto: Warner Bros.
Clint Eastwood | Foto: Warner Bros. Pictures
Ankety
Který filmový padouch je podle vás nejlepší?
Calvera
Darth Vader
Frank
Hannibal Lecter
Hans Gruber
Hans Landa
John Doe
Joker
Mildred Ratchedová
T-1000
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist