Posprejovaná Petřínská rozhledna a "sexy" drony ve filmu. Mádl a Hádek si otevřeli zajímavou firmu

Posprejovaná Petřínská rozhledna a "sexy" drony ve filmu. Mádl a Hádek si otevřeli zajímavou firmu 6 obrázků v galerii
Kryštof Hádek během natáčení Modeláře | Foto: Michaela Hermínová
Po pěti letech natáčí scenárista a režisér Petr Zelenka nový celovečerní film s názvem Modelář. V něm divákům předestře současný příběh z atraktivního prostředí firmy na pronájem dronů v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem a Jiřím Mádlem.

„Dnes už není ani tak zajímavé vidět záběr natočený z dronu, jako spíš dron, který takový záběr natáčí. To, co se děje za kamerou, je zajímavější. Jasně, je to technická hračka, ale je sexy. V Modeláři pracujeme s drony unikátním způsobem a to nejen na české poměry,“ říká režisér a scenárista Petr Zelenka.

Petr Zelenka a Jiří Mádl | Foto: Michaela Hermína

Režisér v Modeláři sleduje vznik prosperující firmy a půjčovny dronů, mezi jejíž klienty patří prezidentský kandidát, výtvarníci pořádající happeningy, drony ve filmu monitorují i větrné elektrárny nebo sprejují ze vzduchu Petřínskou rozhlednu. Divák se podívá také na závody dronů – sport budoucnosti, v němž jsou Češi velice úspěšní, nebo módní přehlídku, kde drony nosí luxusní kabelky.

Jedním ze dvou hrdinů filmu je chemik Pavel (Kryštof Hádek), zvídavý člověk a vynikající letecký navigátor, který se nedávno vrátil z Izraele, kde pracoval několik let pro farmaceutickou společnost. Protipólem Pavla je majitel firmy přezdívaný Plech (Jiří Mádl), ve volném čase rapper, zdánlivě divoch a provokatér. Drony jsou pro tyto dva bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do mnoha oblastí lidského konání, kam by se jinak nepodívali. Situace ve firmě se však začne komplikovat, když chce jeden z hrdinů dron využít k něčemu úplně jinému.

Petr Zelenka, Kryštof Hádek a Jiří Mádl | Foto: Michaela Hermína

Filmový casting trval více než dva roky. Petr Zelenka hledal v hereckém projevu uvěřitelnost, civilnost, přirozenost, ale i hravost. V Zelenkových textech a filmech se často objevuje motiv přátelství. V Modeláři jsou to opět dva přátelé - Jiří Mádl a Kryštof Hádek -, na kterých celý film stojí. Jednomu jde o peníze a druhému o spravedlnost. Oba se chtějí podílet na chodu světa.

„Není to formálně komplikovaný příběh jako moje předchozí filmy Ztraceni v Mnichově nebo Karamazovi. Žánrově psycholický thriller, ale žánr je past. Bude tu pár hlášek, hlavní hrdiny si určitě zamilujete, bude to dobře odsejpat a na pár scén si vzpomenete i druhý den nebo za týden,“ popisuje Zelenka. Filmaři v těchto dnech natáčejí v Praze, poté se přesunou například do Brna a natáčet budou i v česko-německém pohraničí. Natáčení trvá od půlky května do konce června.

Snímek Modelář uvede do kin 6. února 2020 distribuční společnost Falcon.

Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články